Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

3 листопада 2017 р. пройшов рік після набрання чинності Паризької угоди з питань зміни клімату. У понеділок, 6 листопада, світові лідери збираються в західнонімецькому Бонні на черговий раунд переговорів щодо змін клімату та подолання наслідків потепління. Попри певні позитивні зрушення, питання про те, чи готові світові лідери докладати більше зусиль щодо зміни клімату, залишається відкритим.

Метою Паризького договору є посилення глобальної боротьби із загрозою зміни клімату задля стримування підвищення температури на планеті до рівня суттєво меншого ніж на 2 градуси Цельсія, а за можливості й меншого ніж на 1,5 градуси Цельсія в порівнянні із до індустріальними рівнями.

Проте останні прогнози вказують на можливе підвищення на 3,2 градуси Цельсія до 2100 року.

За даними Організації Об’єднаних Націй такий прогноз стає реальним через те, що країни не докладають достатньо зусиль для скорочення викидів.

Якщо температура підвищиться на 3 градуси Цельсія, це спричинить подальшу зміну погодних умов та призведе до суворої посухи, екстремальніших погодних явищ, порушення харчового виробництва, збільшення кількості кліматичних біженців і підвищення рівня морів.

У випадку підняття температури багато міст, невеликих островів, населених пунктів, економічних вузлів і знакових пам’яток будуть занурені під воду.

Згідно з аналізом газети Guardian, сотні мільйонів міських жителів по всьому світу зіштовхнуться з проблемою затоплення своїх міст, якщо температура підніметься на 3 градуси Цельсія.

Майямі. Фото: theguardian.com

Рівень моря може піднятися на два метри. Будуть затоплені великі прибережні міста  – Шанхай, Олександрія, Ріо-де-Жанейро, Осака, Майамі.

За даними Програми ООН із навколишнього середовища, зміни в державах на сьогодні відбуваються занадто повільно. У щорічному звіті про скорочення викидів зазначено, що державні зобов’язання виконані лише на третину від необхідних.

У цей час принаймні 275 мільйонів мешканців міст живуть у вразливих районах, більшість із них — в приморських мегаполісах та промислових центрах Азії (Шанхай, Шеньчжень, Бангкок та Токіо).

Прогнозується, що в другому за величиною місті Японії, Осаці, можуть бути затоплені ділові та розважальні райони. Тошиказу Накаакі з бюро охорони навколишнього середовища муніципального управління Осаки зазначає: «У минулому наша реакція була зосереджена на зменшенні причин глобального потепління, але з огляду на те, що кліматичні зміни неминучі, ми зараз обговорюємо, як реагувати на стихійні лиха.»

У Майамі вже зараз відбувається пошук необхідного фінансування на модернізацію насосних станцій, розширення дренажних систем, піднімання доріг і будівництво дамб.

Очікувані наслідки підвищення температура на 3 градуси Цельсія можна переглянути на спеціально розроблених мапах.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *