Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Одним із ключових питань на кліматичних переговорах у Канкуні є питання контролю за реальними діями у боротьбі зі зміною клімату у різних країнах. Офіційно це має назву “моніторинг, верифікація та звітність” (measurement, verification and reporting – MRV).

Країни, що розвиваються, за результатами кліматичних переговорів у Копенгагені, погодилися брати активну участь у боротьбі зі зміною клімату шляхом зниження вуглецевої інтенсивності своїх економік, але разом з тим прагнуть отримати доступ до фінансування таких заходів за рахунок коштів розвинутих країн. Водночас, протягом року відбувалися досить складні переговори щодо процедур моніторингу, верифікації та звітності в рамках заходів із боротьби зі зміною клімату в країнах, які розвиваються, а отже й щодо відстеження ефективності використання коштів кліматичних фондів.

В Канкуні США та Китай продовжують працювати над цими питаннями та сподіваються врешті-решт досягти консенсусу. Представники обох країн відзначають, що різниця в поглядах на підходи до моніторингу, верифікації та звітності між ними не така вже й велика й продовжує рухатися до взаємоприйнятних рішень.

Як повідомлялося, раніше керівник американської делегації, Джонатан Першінг, заявив, що успіх кліматичних переговорів багато в чому залежить від домовленостей між США та Китаєм.

Офіційна позиція України щодо контролю заходів зі скорочення викидів полягає в тому, що всі сторони нової угоди мають взяти на себе зобов’язання щодо суворого дотримання вимог моніторингу, звітності та верифікації (перегляду) національних інвентаризацій викидів парникових газів, а також проєктних та ринкових механізмів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *