Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Суд Європейського Союзу оприлюднив рішення юридичного радника Джуліани Кокотт (Juliane Kokott) щодо правомірності включення авіакомпаній в Європейську систему торгівлі викидами. Нагадаємо, ЄС планує вже з 1 січня 2012 року розширити дію системи торгівлі правами на викиди парникових газів, включивши туди сектор авіації. Причому, дозволи на викиди повинні будуть отримувати не лише європейські компанії, а всі компанії, які здійснюють польоти до країн Європейського Союзу. Це в свою чергу покличе додаткові витрати авіакомпаній та підвищення вартості авіаперевезень.

Такі дії викликали активні протести авіакомпаній США, Канади, Китаю, а також Росії та України. Група американських та канадських авіакомпаній подала позов до Європейського суду з метою визнати дії ЄС такими, що не відповідають міжнародному праву. Однак, Джуліана Кокотт заявила, що включення міжнародних авіакомпанії до системи торгівлі викидами відповідає положенням та принципам чинних міжнародних нормативних актів. Це рішення не є остаточним рішенням Європейського суду, але підвищує вірогідність того, що вже найближчим часом авіакомпанії, в тому числі й українські, будуть змушені брати участь в торгівлі правами на викиди парникових газів. В разі не дотримання вимог директиви Європейського Союзу компаніям загрожують штрафи та навіть припинення права на авіаперевезення до ЄС.

Заява юридичного радника сприяла збільшенню оптимізму на європейському вуглецевого ринку, де в останні тижні спостерігався значний спад з огляду на зростаючу кількість випущених вуглецевих одиниць та відсутність значного попиту на них через ризики погіршення економічної ситуації.

Натомість, Асоціація повітряного транспорту США розповсюдила коментар, в якому висловила розчарування попереднім рішенням Європейського суду: “Асоціація повітряного транспорту (АПТ) розчарована тим, що юридичний радник пані Кокотт не вважає, що Європейський Союз має дотримуватися Чиказької конвенції (угоди щодо міжнародної цивільної авіації), а одностороннє введення Європейської системи торгівлі викидами для міжнародної авіації порушує вимог законодавства. Позиція АПТ полягає в тому, що розширення цієї односторонньої регіональної схеми для авіації порушує міжнародне законодавство. Ця позиція була підтримана більш, ніж 20 країнами (включачи Бразилію, Росію, Індію, Китай, Японію, США та ін.), які нещодавно підтвердили ЄС свої заперечення”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *