Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Європейські бізнес-компанії платять сенаторам США за те, щоб ті блокували прийняття нового кліматичного законодавства. Такі висновки зробила організація CAN Europe на основі аналізу загальнодоступних фінансових висновків компаній. Звіт містить безумовні докази того, що європейські компанії, діяльність яких сприяє забрудненню оточуючого середовища, фінансують блокування кліматичного законодавства у політиці США.

Європейські бізнес-гіганти лобіюють блокування кліматичного законодавства США
Європейські бізнес-гіганти лобіюють блокування кліматичного законодавства США

Подібні дії посилюються ще й тим, що ці компанії посилаються на неможливість введення додаткових вимог зі зниження рівня викидів у Європі, поки у справу не ввійдуть Штати.

„Нашу стурбованість викликає те, що ці європейські компанії фінансують протидію боротьбі зі змінами клімату у США, і при цьому протистоять прийняттю сталої кліматичної законодавчої бази у Європі, – повідомив Томас Уїнс, головний спеціаліст CAN Europe. – Ці нещодавно опубліковані дані підтверджують останні анекдотичні плітки про європейські компанії”.

Звіт було підготовлено за інформацією, яка з’явилася у жовтні, на основі даних, опублікованих Федеральною виборчою комісією США, з якими можна ознайомитися у базі даних Open Secrets. Експерти CAN Europe розкрили, що європейські промислові компанії впливають на політику США в області клімату та енергетики шляхом фінансової підтримки політиків, які протистоять прийняттю заходів по боротьбі зі змінами клімату.

Розмір фінансової підтримки, яку надали такі великі європейські промислові компанії, наприклад BAYER, BASF, Solvay, Lafarge, BP, GDF-SUEZ, Arcelor-Mittal та EON, сенаторам Сполучених штатів, щоб вони блокували розвиток законодавчої бази по боротьбі зі змінами клімату, склав 240 200 доларів.
Для наочності відмітимо, що у 2009 році ці сім компанії викинули 130 мільйонів тонн парникових газів – приблизно такий об’єм викидів викидає Бельгія за рік. Ці європейські компанії надають підтримку ряду американських політиків, які не тільки блокують законодавство по боротьбі зі змінами клімату, але також активно заперечують думку вчених про те, що клімат змінюється, і що ці зміни є антропогенними.

”Ситуація знайома для України. Великі українські підприємства також не бажають вкладати кошти у заходи з енергоефективності та знижувати викиди парникових газів, продовжують використовувати застарілі технології. Українська офіційна позиція на переговорах передбачає лише ріст викидів парникових газів. Така позиція підтримується великими підприємствами, адже не потрібного нічого робити для скорочення викидів парникових газів. Хоча міжнародні дослідження для України доводять, що на даний момент вкладати кошти в енергоефективність в Україні є рентабельним”, – говорить Христина Рудницька, координатор програми зі зміни клімату з Національного екологічного центру України.

Європейські екологічні громадські організації (CAN-Europe) вимагають негайної та чіткої відповіді з боку вищезазначених компаній.

Джерело: НЕЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *