Всеукраїнська Академія i-Tree4UA

Командою ГО “Український екологічний клуб “Зелена Хвиля” за підтримки U.S. Forest Service у партнерстві з The Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США) розроблено програму Всеукраїнської Академії  i-Tree4UA, яка має на меті озброїти учасників знаннями та практичними навичками щодо інвентаризації, оцінки екосистемних послуг, збереження та сталого управління зеленими зонами, а також ознайомити із набором інструментів i-Tree для адаптації громад до змін клімату.

 

Для кого підійде навчання в Академії?

Ми будемо раді бачити будь-кого в нашій Академії, хто цікавиться інвентаризацією та збереженням зелених зон, оцінкою їх екосистемних послуг, адвокацією збереження дерев та зелених зон, адаптацією до змін клімату та стихійних лих у громадах тощо. 

Особливо цікавим та корисним буде навчання для представників органів місцевого самоврядування, комунальних служб, малого бізнесу, НГО, активістів, освітян тощо. Навчання в Академії допоможе краще зрозуміти всі вигоди, які громади отримують як від окремих дерев, так і цілих зелених насаджень. Студенти Академії отримають практичні навички роботи з інструментами  i-Tree, які допоможуть у сталий спосіб створювати, доглядати та зберігати зелені насадження, ефективніше впроваджувати заходи із адаптації до змін клімату та стихійних лих у громадах. Академія також буде цікава освітянам для залучення дітей та молоді до практичної діяльності щодо збереження куточків природи у громадах, кращого розуміння природи, а також розуміння взаємозв’язку між добробутом людини та збереженням зелених насаджень.

 

Як буде відбуватися навчання в Академії?

Навчання у Всеукраїнській Академії i-Tree4UA буде відбуватися у вигляді серії вебінарів, консультаційних зустрічей та самостійної роботи студентів Академії, зокрема це включатиме організацію та проведення інвентаризацій дерев та зелених насаджень у своїх громадах та подальшу підготовку звітів, проведення інформаційної кампанії про отримані результати.

Кожен вебінар триватиме  до 1,5 години та включатиме домашнє завдання до 2 годин.

Тематика вебінарів та активностей:

  1. Важливість збереження зелених насаджень у громадах. Інструменти  i-Tree.
  2. Оцінка екосистемних послуг окремих дерев за допомогою My Tree.
  3. Робота з i-Tree Database. Збір та підготовка екологічних даних.
  4. Комунікація та залучення волонтерів.
  5. Оцінка екосистемних послуг зелених насаджень за допомогою i-Tree Eco.
  6. Організація польових інвентаризаційних виїздів.
  7. Презентація своїх планів з інвентаризації.
  8. Підсумкова зустріч.

 

За результатами навчання учасники повинні підготувати та презентувати власний план інвентаризації у своїх громадах. 

Учасники, які відвідають 4 з 6 перших змістовних вебінари, виконають усі завдання та здадуть успішно фінальне тестування отримають сертифікати.

А 10 найуспішніших випускників Академії  отримають набори із матеріалами та інструментами для проведення інвентаризації у власних громадах