Минулого тижня ГО УЕК «Зелена Хвиля» було організовано онлайн-семінар «Виявлення та фіксація екологічних злочинів під час війни: що може зробити кожен».

Злочини проти довкілля теж є частиною воєнних злочинів. Вже більше сотні злочинів від російської агресії нарахували екоактивісти з відкритих джерел за перший місяць масштабної війни (https://ecoaction.org.ua/zlochyny-proty-dovkillia.html)

Під час семінару учасники_ці разом зі спікерками пропрацювали механізми, які можна виконувати кожному для виявлення та фіксації екологічних злочинів в Україні.

Першою до слова було запрошено Гвоздік Ольгу – представницю ГО “Save Dnipro”, яка детально розказала про роботу волонтерського проєкту ініціативної групи Save Dnipro.

SaveEcoBot — це перший в Україні екологічний бот для моніторингу інформації про довкілля. За словами пані Ольги, SaveEcoBot користується більше 1,5 мільйона користувачів в 15 країнах світу.

Додаток покликаний покращити якість повітря в країнах, що розвиваються, шляхом підвищення рівня екологічної обізнаності громадян.

Він складається з декількох частин:

  • Чат-бот у зручних для користувача месенджерах (Вайбер, Телеграм);
  • Карта з шарами даних;
  • Станція моніторингу якості повітря.

Функції:

  • Моніторинг якості повітря (17 джерел даних);
  • Генерування та подання скарг на забруднення;
  • Дані про рівень радіаційного фону;
  • Відслідковування кількості пожеж, прогнозування потенційних наслідків;
  • Та інше.

Користуватися додатком можуть всі: екологи_ні, журналісти_ки, представники_ці влади, громадські активісти_ці, небайдужі громадяни_ки. Наразі, під час військових дій в Україні, додаток є дуже допоміжним.

З презентацією можна ознайомитися за посиланням.

Запис доступний до перегляду.

 

Другою частиною онлайн-заходу став виступ Лілії Юрків – спеціалістки ГІС ініціативи IMPACT в Україні.

Лілія поділилася інформацією про те, які існують джерела відкритих даних, за допомогою яких можна провести моніторинг військових дій в Україні. Одним з таких джерел є EO-браузер, роботу якого і було представлено на практиці.

EO-браузер дозволяє переглядати і порівнювати знімки з різних джерел. Обираючи область інтересів – знаходимо доступні знімки та спостерігаємо супутникову інформацію з місцями локалізацій пожеж внаслідок обстрілів/підпалів/самозаймання.

Детальніше з цією інформацією можна ознайомитися в презентації за посиланням, а також переглянути запис нижче.

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU).

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *