США сприймають зміну клімату як реальну загрозу, яка вимагає спільних дій світової спільноти, однак дуже обережно підходять до взяття будь-яких зобов’язань зі скорочення викидів парникових газів.
За словами керівника американської делегації, Джонатана Першинга (Jonathan Pershing), пріоритет США на кліматичних перемовинах в Дурбані полягає в тому, аби в повній мірі ввести в дію домовленості, яких було досягнуто минулого року в Канкуні. Це буде значним кроком вперед на шляху світової спільноти у боротьбі зі зміною клімату.
Джонатан Першинг відзначив, що Канкунські домовленості охопили заяви щодо заходів із боротьби зі зміною клімату всіх провідних країн світу: і розвинутих, і країн, які розвиваються. Іншими важливими здобутками минулорічної кліматичної конференції є домовленості щодо принципу прозорості у відстеженні результатів скорочення викидів парникових газів та щодо фінансування боротьби зі зміною клімату. Всі ці домовленості визначатимуть заходи із боротьби зі зміною клімату в довгостроковій перспективі, тому дуже важливо у повній мірі забезпечити їх функціонуання.
“США, як відомо, не є Стороною Кіотського протоколу“, – говорить Джонатан Першинг. – “Тим не менш, незалежно від долі Кіотського протоколу світ діє. Починаючи від теперішнього часу і до 2020 року США та всі розвинуті країни світу, як і всі ключові країни, що розвиваються, та багато інших країн будуть реалізовувати зобов’язання, заявлені в рамках Канкунських домовленостей”.
Країни, які заявили про цілі зі скорочення викидів, відповідають за близько 80% світових викидів парникових газів, тому скорочення викидів в цих країнах дозволить сповільнити глобальні зміни клімату.
США наполягають, що перш, ніж погоджуватися на підписання обов’язкової для виконання угоди, навіть коли мова йде про період після 2020 року, необхідно одержати більше інформації щодо змісту такої потенційної угоди. В будь-якому разі вона має стосуватися всіх без виключення найбільших забруднювачів планети, аби бути ефективною та отримати широку підтримку.
Що ж до фінансування заходів із боротьби зі зміною клімату Джонатан Першинг відзначив, що США протягом 2010-2011 років залучила 5,1 мільярдів доларів на заходи із боротьби зі зміною клімату в інших країнах.