Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Із далекого 2018 року наша організація проводить системну роботу із адаптації програмного додатку i-Tree Eco (США) для повноцінного використання в Україні.  i-Tree Eco дозволяє оцінювати низку екосистемних послуг дерев як у відповідних одиницях виміру, так і в грошах, що створює чудові можливості для адвокації важливості зелених зон у населених пунктах. Із 2006 року додаток широко використовується муніципалітетами не тільки в усіх штатах Америки, а й в країнах більшості континентів світу. 

Тепер, завдяки фінансовій підтримці та ідейному сприянню US Forestry Service International Programs, а також у тісній співпраці з розробниками додатку Davey Tree Expert Company в рамках проєкту i-Tree4UA, ми з гордістю можемо повідомити про успішне завершення повної інтеграції додатку до використання в усіх громадах України!

Що це означає?

Кожна об’єднана територіальна громада може розпочати свої інвентаризаційні проєкти на платформі, облікувати місцеві дерева та створювати власну базу даних екосистемних послуг дерев для прийняття рішень із адаптації громади до негативних проявів зміни клімату.

Для практичного опанування інструменту під час відкритого Всеукраїнського конкурсу пілотних громад ми відібрали чотири пілотні громади, які  вже пройшли навчання з використання додатку та готуються до польових виїздів цього літа.

Щиро пишаємося нашими першими “ластівками” проєкту:

  1. Демидівська селищна ОТГ (Рівненська область), ГО “Сприяння розвитку села” ;
  2. Бережанська міська ОТГ (Тернопільська область), ГО “Екологічний клуб “Край” ;
  3. Новороздільська міська громада (Львівська область), ГО «Агенція Розвитку Розділля»;
  4. Ужгородська міська рада, Оноківська ОТГ (Закарпатська область), ГО “Агентство сприяння сталого розвитку Карпатського регіону “ФОРЗА”.

Запрошуємо долучатися й інші громади України, поки що на нефінасовій основі (але ведемо перемовини з донорами про продовження фінансування та розширення географії пілотних інвентаризацій).

Що потрібно, щоб розпочати свій інвентаризаційний проєкт?

1) Бажання, 

2) Знання додатку та трохи підсобних матеріалів, 

3) Команда ОДНОДУМЦІВ! 

Із свого боку ми обіцяємо безкоштовний консультаційний та експертний супровід усім громадам, що бажають приєднатися до проєкту.

З усіма необхідними матеріалами з використання i-Tree Eco ви можете ознайомитися тут:

  1. Допоміжні матеріали для польового виїзду: записи навчальних вебінарів (вебінар 1, вебінар 2), інформаційна брошура щодо збору польових даних. 
  2.  Допомога у визначенні видів дерев: https://plantnet.org/en/ або http://leafsnap.com/ або PlantSnap 
  3. Допоміжні матеріали для роботи з програмою i-Tree Eco (із сайта розробників платформи та перекладені нами українською): завантаження та встановлення додатку i-Tree Eco, про роботу з базою даних та збір і внесення польових даних в проєкт i-Tree Eco 
  4.  Відео урок по роботі з i -Tree Eco “Setting up an inventory project in i-Tree Eco v6” (наявні українські субтитри, 11 хвилин) 
  5. За бажанням дані в проєкт i-Tree Eco можна вводити з використанням смартфону, детальніше за посиланням
  6. Результати пілотної інвентаризації зелених насаджень Києва з i-Tree Eco 2021 знаходяться тут.

Будемо разом на варті зелених насаджень в Україні!

З питань приєднання до проєкту звертайтеся до адміністраторки проєкту Євгенії: yevheniia.mykytianska@ecoclubua.tk

Проєкт i-Tree4UA здійснюється за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США), Агентством сприяння сталого розвитку Карпатського регіону “ФОРЗА”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *