Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Російська Федерація в період із 6 квітня до 5 травня 2012 року ввела в обіг більше 22 мільйонів одиниць скорочень викидів в рамках реалізації проєктів спільного впровадження відповідно до положень Кіотського протоколу.

Загалом же, Росією станом на 5 травня 2012 року було введено в обіг 58 587 350 одиниць скорочень викидів, тоді як Україною станом на 31 березня 2012 року було введено в обіг 63,6 мільйонів одиниць скорочень викидів. Більш актуальних даних Український реєстр вуглецевих одиниць не надає.

В порівнянні із минулим роком Україна значно скоротила обсяги випуску одиниць скорочень викидів, що пов’язано із тривалим призупиненням дії механізмів Кіотського протоколу для України через недоліки національної системи обліку викидів парникових газів та затримками із погодженням проєктів спільного впровадження. В 2012 році за даними сайту Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату в Україні було зареєстровано лише 6 проєктів спільного впровадження, тоді як в 2011 році – 49.

Затримка із реалізацією та погодженням проєктів спільного впровадження може мати негативні наслідки для українських підприємств. Із збільшенням випуску одиниць скорочень викидів ціна на вуглецеві одиниці може продовжувати знижуватися, що призведе до зменшення залучених інвестицій.

5 коментарів

  1. Теза «…цю нішу, найбільш вірогідно, займе Росія, що останнім часом активно використовує «вікно можливостей» (http://ecoinvest.com.ua/uk/content/nishu-ukrayini-u-zaluchenni-investiciy-v-energoefektivnist-cherez-mehanizm-kiotskogo) активно реалізується на практиці.
    А що ж Україна? Топчеться на місці. 30 квітня пройшло і, як і чекали, ціна на EUA впала майже на 1 євро.

  2. Але причина  зменшення темпів випуску одиниць в 2012 не в призупинені дії механізмів. Після відновлення вже пройшло рівно 2 місяці. І всі залишки/накопичення можна було вивести.
    До речі, в 2011 році призупинка була на 2,5 місяці, як в 2012 – рівно на тих же 2,5 місяці.

  3. Шановні! Все дуже просто і очевидно: нові очільники органу-регулятора, як слухняні виконавці своїх ставлеників, вишуковують всі ймовірні можливості (за будь-якого стану “використання” чинного правового поля) наповнення певних бюджетів для певних цілей. Бюджетів – не державних…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *