Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Від Гренландії відколовся льодовик
Від Гренландії відколовся льодовик. Малюнок з wwfblogs.org, наданий проф. Andreas Muenchow, University of Delaware.

Від Гренландії відколовся велечезний шмат льоду, утворивши льодовиковий острів, площа якого за оцінками сягає 260 кілометрів квадратних.

Цей льодовиковий острів відколовся від льодовика Петермана на північно-західному узбережжі Гренландії і  становить близько чверті частини льодовика, яка простягається вглиб океану. Льодовик Петермана є одним з двох найбільших льдовиків Гренландії, які пов’язують великий льодовиковий щит острова безпосередньо з океаном.

Згідно із повідомленням науковців з університету у Делавері товщина льдовика становить близько половини висоти Empire State Building, тобто може сягати позначки у 200 метрів.

Відлам окремого  льодовика вчені не обов’язково пов’язують із зміною клімату, однак цей випадлок став продовженням загальної тенденції зниження льодовикового покриву Гренландії, що спостерігалася протягом минулих років.

Dot Earth блог видання The New York Times цитує коментар дослідника льодовиків та кліматичних змін із Державного Університету Огайо, Джейсона Бокса (Jason E. Box):

Льодовик Петермана – це гігант, що спав і почав повільно прокидатися…. Співпадіння даного відламу як і відламу площею 30 квадратних кілометрів у 2008 році із надвисокими цьогорічними температурами, встановлення зростаючих температур поверхні океанів та зменшення товщі морських льодовиків є прикладами наслідків глобального потепління.

За інформацією Byrd Polar Research Center, з 2000 по 2009 рік площа льдовиків Гренландії зменшилася на 990 квадратних кілометрів. Кожного року від Гренландії відламувалося більше 100 квадратних кілометрів льдовиків.

Відео нижче демонструє зменшення льдовикового покриву Гренландії у 2003-2009 роках.

Читайте також про наслідки зміни клімату для України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *