Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

В середині січня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко під час брифінгу для іноземних ЗМІ повідомив, що впродовж року Україна спільно з китайськими партнерами планує перевести всі ТЕЦ з газу на вугілля. Це, за словами міністра, дозволить зекономити близько 6 мільярдів метрів кубічних природного газу. Міністр зазначив, що для реалізації цієї програми потрібно ухвалити закон, що дозволить приватизацію ТЕЦ та передачу їх у концесію.

Обов’язкова вимога для інвесторів – переведення ТЕЦ на водо-вугільну технологію. 18 січня під час Міжнародної конференції «Природний газ та енергетичне майбутнє України» Юрій Бойко заявив, що впровадження водно-вугільної технології при переході українських теплоенергоцентралей із дорогого російського газу на вітчизняне вугілля дозволить зменшити шкідливі викиди в атмосферу і забезпечити необхідні екологічні нормативи.

Водо-вугільна технологія справді відноситься до так званих “чистих технологій спалювання вугілля”, оскільки спричиняє менш негативний вплив на довкілля, ніж традиційне спалювання вугілля в котлах. Через більшу ефективність спалювання палива менша кількість забруднювачів потрапляє в атмосферне повітря та утворюється менша кількість золи.

Установка для приготування водо-вугільної суміші. Фото з сайту Sino Clean Energy sinocei.net
Установка для приготування водо-вугільної суміші. Фото з сайту Sino Clean Energy sinocei.net

Технологія полягає у змішуванні близько 70% вугілля із близько 30% води та додаванням певних хімічних речовин.

Авто для транспортування водо-вугільної сумішші. Фото з сайту Sino Clean Energy sinocei.net
Авто для транспортування водо-вугільної сумішші. Фото з сайту Sino Clean Energy sinocei.net

Водо-вугільна технологія широко використовується в Китаї, енергетика якого в великій мірі покладається саме на вугілля. Там розвинувся цілий ринок водо-вугільної суміші із компаніями, які не займаються безпосередньо виробництвом електроенергії, а постачають водо-вугільне паливо для електростанцій.

Однак, більш екологічно дружньою дана технологія є саме у порівнянні із традиційним спалюванням вугіллям, а не з природним газом. Заміна ж природного газу на вугілля призведе до збільшення викидів забруднювачів у довкілля.

З огляду на це, представники громадських екологічних організацій України виступили проти ініціативи уряду із заміщення природного газу вугіллям. Еколого наголошують, що такий хід призведе до забруднення міського повітря, загострення екологічних проблем регіонів, де видобувається вугілля, та збільшення викидів парникових газів (для виробництва однакової кількості енергії при спалюванні вугілля утворюється майже на 70% більше викидів парникових газів, ніж при спалюванні природного газу).

Більш доречнішою багато експертів вважає реалізацію заходів з енергозбереження та розвиток відновлюваних джерел енергії.

Новопризначений Голова Наглядової ради енергокомпанії «Київенерго» Іван ПЛАЧКОВ в коментарі УНІАН заявив, що вважає маловірогідним переведення київських ТЕЦ на вугілля через проблематичність транспортування значної кількості вугілля містом. Він відзначив, що варто в першу чергу скорочувати споживання існуючого палива – природного газу – за рахунок модернізації та енергозбереження.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *