Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Генерація енергії з використанням відновлюваних джерел у багатьох країнах для деяких технологій зрівнялася або навіть стала дешевшою, ніж генерація енергії на основі викопного палива. Такий висновок містить звіт Міжнародного агентства відновлюваної енергетики Renewable Power Generation Costs in 2014.

Виробництво електричної енергії з використанням біомаси, гідроенергетики, геотермальної енергії та вітрових електростанцій на суші уже може конкурувати із виробництвом на основі викопного палива навіть без додаткової фінансової підтримки і враховуючи падіння вартості нафти. Вартість генерації електричної енергії з використанням вугілля, нафти та природного газу оцінюється на рівні 4,5-14 центів за кВт год, тоді як для сонячної та вітрової енергетики досяжними є 5-8 центів за кВт год. Виробництво електроенергії на основі біомаси, гідроенергетики та геотермальної енергії є ще більш розвинутим та впевнено конкурує із викопним паливом.

Вартість генерації електроенергії з відновлюваних джерел
Вартість генерації електроенергії з відновлюваних джерел

Сонячні електростанції є лідерами зі зниження вартості генерації електричної енергії. В період з 2010 до 2014 року вартість електроенергії, вироблена сонячними електростанціями, зменшилася вдвічі. На найкращих сонячних електростанціях вартість генерації електроенергії складає лише 8 центів за кВт год. Вартість спорудження сонячної електростанції промислової потужності в період з 2010 до 2014 років зменшилася залежно від регіону на 29-65%.

На найкращих вітрових електростанціях досягається вартість генерації електроенергії на рівні 5 центів за кВт год.

Варто підкреслити, що в звіті використовується показник повної приведеної вартості електроенергії, який оцінює співвідношення усіх капітальних та операційних витрат протягом терміну експлуатації електростанції до загального обсгу виробництва електроенергії протягом даного періоду. Всі витрати дисконтуються з використанням показника вартості капіталу.

“Проєкти з виробництва відновлюваної енергії у всьому світі наздоганяють або навіть випереджають за вартістю генерації викопне паливо, особливо, якщо враховувати додаткові негативні ефекти: забруднення довкілля, екологічну шкоду та шкоду для здоров’я.” – коментує результати дослідження генеральний директор Міжнародного агентства відновлюваної енергетики Аднан Амін (Adnan Z. Amin). –  “Правила гри змінилися; падіння вартості відновлюваної енергії надає історичну можливість збудувати чисту та сталу енергетичну систему та уникнути катастрофічних наслідків зміни клімату за рахуноку помірних інвестицій.”

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *