Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

За інформацією Вінницької обласної державної адміністрації, перша черга проєкту ТОВ «ВІН- ПЕЛЕТА», яка передбачає виробництво 75 тис. тон пеллет на рік, буде введена в дію в другому кварталі 2012 року. На перспективу річні потужності сягнуть 150 тис. тонн паливних гранул. За обсягами виробництва Турбівське підприємство не матиме аналогів в державі. Голова облдержадміністрації Микола Джига, перебуваючи на об’єкті, підкреслив: «Розвиток виробництва альтернативних видів палива дозволить зменшити залежність від дорогих енергоносіїв та імпортного газу».

На Вінниччині будують сучасний завод із виробництва пеллет
На Вінниччині будують сучасний завод із виробництва пеллет. Фото з сайту Вінницької ОДА.

Керівник області підтримує ініціативу щодо використання відходів сільського господарства для отримання екологічно чистого палива. Він підкреслив: це не лише економічна вигода, а і фактор покращення стану навколишнього середовища. «Цей інвестиційний проєкт з виробництва паливних пелет передбачає використання такої сировини, як солома, тобто відходи з полів. Ще донедавна солома спалювалась на полях і створювала чимало проблем з погляду пожежної безпеки та екології. Сьогодні підприємство уклало угоди з 40 господарствами в радіусі 50 км, і вся солома буде звозитись сюди». На разі підприємство заготовило 7 тис. тонн тюкованої соломи, що достатньо для пуску першої черги.

Керівник проєкту з будівництва Ірина Лоза зазначила, що новий завод відповідатиме світовим стандартам. На сьогодні отримані необхідні технічні умови і дозволи. На підприємстві встановлять сучасне обладнання німецького виробництва. Проте з його розмитненням виникли проблеми, повідомили губернатора представники інвестора. Микола Джига запропонував свою допомогу у вирішенні цього питання.
Готову продукцію поки що відправлятимуть за кордон, а саме в Німеччину. Україна, зазначає Ірина Лоза, не готова споживати такі значні обсяги біопалива.
У будівництво заводу по виробництву твердого біопалива із відходів сільськогосподарського виробництва буде інвестовано 26 млн. євро. Орієнтовний термін окупності проєкту – 7 років. На підприємстві планується створити 120 нових робочих місць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *