Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

На Столичному автошоу 2010, яке урочисто відкрилося 10 вересня, презентовано нову розробку Запорізького автозаводу – ЗАЗ Lanos фургон Електро. Автомобіль призначений для обслуговування торгових точок, закритих для руху звичайних автомобілів зони великих міст, курортів і т.д. ЗАЗ Lanos фургон Електро оснащений електродвигуном 15 кВт і 8-ма акумуляторами (100 Ач. 12В), які забезпечують пробіг до перезарядки орієнтовно 100 км. Фахівці ЗАТ «ЗАЗ» спільно з Інститутом Електродинаміки (м. Київ) працюють над перспективними прототипами, які дозволять збільшити пробіг електромобіля і його динамічні якості.

Електромобіль Lanos фургон Електро
Електромобіль Lanos фургон Електро. Фото autocentre.ua

Як повідомив заступник Голови правління АТ «УкрАвто» із виробництва Олег Папашев: «Наприкінці 80-х років ЗАЗ мав успіхи в сфері створення електромобілів. Ми навіть експортували “Таврії-електро” в Швейцарію та інші країни. Зараз ми повертаємося до теми електромобілів та демонструємо, що ЗАЗ готовий випускати екологічні версії. Варто сприймати цей автомобіль як рекламний виставковий зразок, який вже можна замовити».

Електромобіль Lanos фургон Електро.
Електромобіль Lanos фургон Електро. Фото autocentre.ua

Електромобіль зібраний із серійних деталей, тому його виробництво на замовлення не повинно викликати труднощів. Вартість готового електромобіля не оголошувалася, однак силовий блок (електромотор та акумулятори) обійдеться у 5000 доларів.

Очевидно, мова не йде про серійне виробництво електромобілів Lanos, оскільки Запорізький автомобільний завод загалом планує у 2015 році припинити випуск даних Lanos, а натомість розпочати вже в наступному році випуск авто ЗАЗ Forza на базі китайського Chery A13.

За інформацією autocentre.ua.

2 коментарі

  1. І в нас хтось намагається іти в ногу з часом.

    Чи електромобіль врятує людство і планету – не відомо.

    Як і не відомо, чи взагалі він стане настільки ж масовим, як і машини з ДВЗ.

    І чи в Україні знайдеться багато клієнтів, охочих платити за екологію. Може нормативні вимоги будуть до цього спонукати?

  2. дійсно, якщо буде належна підтримка з боку держави, якщо буде гарна рекламна кампанія з прописаними перевагами та зручністю в “заряджанні” – чому б і ні?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *