Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Як повідомляє прес-служба компанії ДТЕК, на шахті «Благодатна» ВАТ «Павлоградвугілля» відбулося відкриття першої в Україні й найпотужнішої на всьому пострадянському просторі теплонасосної установки. Тепер для опалення та гарячого водопостачання вугільного підприємства буде використовуватися тепло шахтної води. Надалі установка повністю замінить котельню, яка використовує як паливо вугілля, що дозволить не тільки значно знизити експлуатаційні витрати на підготовку гарячої води, але й позбутися шкідливих викидів. Обсяг інвестицій у проєкт склав приблизно 3,9 млн. грн. Проєкт реалізовано в межах політики ДТЕК у галузі охорони навколишнього середовища. Успішна практика буде поширюватися і на інші підприємства компанії.

ДТЕК ввів в експлуатацію тепловий насос на шахтних водах
ДТЕК ввів в експлуатацію тепловий насос на шахтних водах

Теплопродуктивність установки – 800 кВт. Вона дозволяє за 7-годинний робочий цикл нагріти 120 м3 води до температури 45 градусів Цельсія. Для вироблення 800 кВт теплонасосна установка споживає 220 кВт електроенергії. Решта 580 кВт – «відбираються» у води, яку викачують із шахти. Таким чином, виробляється в 3,6 рази більше тепла, ніж споживається електричної енергії.

До впровадження теплонасосної установки воду, яку викачують із шахт, після попереднього очищення і знезараження просто скидали в спеціальні водоймища. А з нею втрачали й велику кількість низькопотенційного тепла.

При створенні установки свідомо було зроблено вибір на користь вітчизняних виробників подібного обладнання, що дозволило істотно знизити капітальні витрати.

Загальне технічне рішення з визначенням основних параметрів обладнання було розроблено фахівцями Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ) спеціально для ВАТ «Павлоградвугілля» (ДТЕК). Всі роботи були проведені у злагодженому оперативному режимі, завдяки чому установка, починаючи від опрацювання технічних рішень і до введення в експлуатацію, була створена всього за 8 місяців.

[adsense size=’1′]

Планується, що надалі фахівці НГУ проаналізують і дадуть висновок про те, наскільки можливим є впровадження подібної установки і на інших шахтах ДТЕК.

Генеральний директор ВАТ «Павлоградвугілля» Артур Мартовицький зазначив: «Насамперед, у цьому проєкті важливим є екологічний аспект. Сьогодні в «Павлоградвугіллі», як і на інших підприємствах ДТЕК, триває впровадження системи екологічного менеджменту, що відповідає міжнародному стандарту ISO 14001:2004. Таким чином, ми беремо на себе зобов’язання з реалізації програм, які дозволять мінімізувати вплив вугледобувного виробництва на навколишнє середовище і забезпечити ефективне використання природних ресурсів. Реалізуючи такі масштабні проєкти, як впровадження альтернативних джерел енергії на шахті «Благодатна», ми виконуємо взяті на себе в цьому напрямку зобов’язання».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *