Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Конкорд Групп
Конкорд Групп

Як повідомляє сайт видання “Компаньйон“, компанія ТОВ “Конкорд Групп” планує в березні-квітні 2011 року розпочати будівництво “Казантипської вітрової електростанції” в Ленніському районі АРК потужністю 100 МВт. На даний час підготовчий етап реалізації проєкту майже завершено та ведеться пошук джерел фінансування.

Заступник директора компанії “Конкорд Групп”, Андрій Конеченков, відзначив, що компанія вже вирішила питання землевідведення, отримали всі необхідні дозволи, в тому числі на приєднання до електромережі, а також провела дослідження вітрових потоків та оцінку впливу на навколишнє природне середовище.

Вартість даного проєкту оцінюється на рівні 150-154 мільйонів Євро.

Компанія також завершує попередню стадію реалізації іншого більш масштабного проєкту будівництва Сивашської ВЕС потужністю 350 МВт, однак будівельні роботи там планують розпочати наприкінці 2011 – на початку 2012 року.

На обох вітрових електростанціях планують встановити сучасні вітрогенератори потужністю 2,5-3 МВт кожен.

Про інші потенційні проєкти будівництва вітрових електростанцій на території України шукайте інформацію на карті “Вітрові електростанції України. Перспективи“.

Відповідно до даних Мінпаливенерго, у 2009 році вітровими електростанціями України було вироблено лише 3,1 млн. КВт год електроенергії, тоді як одна сучасна вітрова електростанція потужністю 100 МВт може виробляти до 280 млн. КВт год електроенергії.

3 коментарі

    • На жаль, ні. Лише сам вітряк коштує близько мільйона євро у розрахунку за МВт встановленої потужності, а у деяких виробників навіть трохи більше. До цього варто додати вартість розробки проєкту – близько 200 тис. Євро в розрахунку на МВт встановленої потужності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *