Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Національна комісія регулювання електроенергетики України на засіданні 3 лютого прийняла рішення про видачу ліцензій на виробництво електричної енергії трьом компаніям, які експлуатуватимуть сонячні електростанції:

  • ТОВ «КРАЙМІА СОЛАР 3», встановлена потужність – 1,5 МВт;
  • ТОВ «КРАЙМІА СОЛАР 4», встановлена потужність – 1,5 МВт;
  • ТОВ «КРАЙМІА СОЛАР 5», встановлена потужність – 2 МВт.

Очікується, що найближчим часом всі три компанії отримають право на реалізацію електроенергії за зеленим тарифом.

Нагадаємо, що в минулому році були видані ліцензії на право виробляти електроенергію та затверджені “зелені тарифидля компанії ТОВ «КРАЙМІА СОЛАР 1» (встановлена потужність – 1 МВт) та ТОВ «КРАЙМІА СОЛАР 2» (встановлена потужність – 1,5 МВт).

Перша сонячна електростанція України
Перша сонячна електростанція України. Фото з сайту НАК "Енергетична компанія України"

Таким чином, загальна потужність сонячних електростанцій, будівництво яких реалізується компанією Activ Solar, сягнула вже 7,5 МВт. Це перший етап розвитку проєкту будівництва сонячних електростанції, який передбачав будівництво 5 електростанцій потужністю 1-2 МВт. Всі 5 сонячних електростанцій під’єднанні до підстанції 110 кВ «Родніковая». За інформацією сайту НАК “Енергетична компанія України”, ВАТ “Крименерго” протягом другої половини 2010 та початку 2011 року витратила на модернізацію підстанції 7,8 мільйонів гривень, аби забезпечити видачу потужності від сонячної електростанції.

Загальна площа сонячних електростанцій становить близько 15 гектар.

Activ Solar – це міжнародна група компаній, діяльність якої сконцентрована на розвитку та впровадженні технологій сонячної енергетики. Основні напрямки роботи компаній – це реалізація проєктів будівництва сонячних електростанцій та виробництво кремнієвих продуктів для сонячних батарей. Дочірньою компанією Activ Solar є Запорізький завод напівпровідників.

Як повідомлялося, нещодавно до переліку обладнання, для якого дозволене пільгове ввезення на територію України, було внесено 12 комплектів сонячних електростанцій загальною потужністю 25 МВт. Отже, протягом найближчого часу загальна встановлена потужність сонячних електростанцій України може зрости до 27,5 МВт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *