Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Національне агентство екологічних інвестицій УкраїниКабінет міністрів України постановою № 671 від 28 липня 2010 року затвердив “Порядок використання у 2010 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів (збільшення абсорбції) парникових газів, розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату”.

Порядок визначає механізм використання у 2010 році коштів державного бюджету, отриманих від продажу частин установленої кількості викидів парникових газів, передбаченого статтею 17 Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, за програмою “Державна підтримка заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів (збільшення абсорбції) парникових газів, розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату”. Головним розпорядником бюджетних коштів є Нацекоінвестагентство.

В Порядку окремо представлено напрямки використання бюджетних коштів від продажу одиниць встановленої кількості Японії та Іспанії, аби врахувати положення відповідних договорів.

За кошти, отримані від Японії, планується здійснити такі проєкти:

1) здійснення заходів з енергозбереження;
2) застосування палива, використання якого має незначний вплив на зміну клімату (перехід на альтернативні види палива);
3) утилізацію шахтного метану;
4) використання відновлюваних джерел енергії;
5) зменшення обсягу викидів інших парникових газів, крім діоксиду вуглецю;
6) захист навколишнього природного середовища.

Крім того, ці кошти будуть частково використані Нацекоінвестагентством для фінансування власної діяльності: розробки методик обліку викидів парникових газів, національного та регіональних планів заходів із зменшення обсягу викидів парникових газів, видавничої діяльності, відряджень, юридичних послуг й т.п.

Окремо, Зелена Хвиля відмічає спрямування коштів на ведення та оновлення баз даних про проєктні пропозиції та затверджені проєкти, в тому числі організації їх незалежної експертної оцінки, публічного обговорення та розміщення результатів на веб-сторінці Нацекоінвестагентства. Адже, нині сайт Нацекоінвестагентства важко назвати інформативним і зручним у користуванні, хоча й помітні певні позитивні зміни.

Не більше 1% коштів буде направлено на здійснення заходів, пов’язаних з передачею та/або впровадженням японських передових екологічних технологій, зокрема, на створення бази даних про новітні технології та створення центрів демонстрації новітніх технологій.

За рахунок коштів, отриманих від Іспанії будуть реалізовані такі проєкти:

1) здійснення заходів з енергозбереження;

2) стимулювання використання відновлюваних джерел енергії, включаючи біопаливо;

3) застосування палива, використання якого має незначний вплив на зміну клімату (перехід на альтернативні види палива);

4) впровадження технологій комбінованого виробництва тепла і електроенергії (когенерація);

5) зменшення кінцевого енергоспоживання;

6) провадження видів діяльності, спрямованих на зменшення обсягів викидів парникових газів, крім діоксиду вуглецю, у тому числі тих, що пов’язані з тваринництвом, уникненням або енергетичним відновленням викидів парникових газів на сміттєзвалищах, заводах з обробки стічних вод тощо.

Нагадаємо, загальний обсяг залучених коштів може становити близько 4,5 мільярдів гривень. Більшість коштів залучені за рахунок продажу квот на викиди Японії.

Читайте також про наслідки зміни клімату для України.

One Comment

  1. Це вже зсув. Може, раптом, схема зелених інвестицій таки запрацює і хоч котрийсь з проєктів отримає фінансування… Хоча й певні позитивні зміни є, але процесу все ж таки сильно бракує прозорості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *