Проєкти громадської організації

ПОСИЛЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОЇ СПРОМОЖНОСТІ

Проєкт «Через власний розвиток до позитивних еко-змін у суспільстві»

Перший раунд проєктної діяльності (01.09.2019 – 31.03.2020) відбувся в рамках малого інституційного гранту EPAIU; другий раунд проєкту виконується два роки, з липня 2020 по серпень 2022, та поділений на п’ять етапів. Обидва раунди реалізуються в межах «Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» (EPAIU), що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. 

Мета проєкту – посилення спроможності організації, впровадження належної системи управління ГО, виконання  напрямів Стратегічного плану у сфері захисту довкілля, розвиток аналітичної і адвокаційної діяльності,  посилення системи фінансового менеджменту. 

Основні напрямки проєктної діяльності:

 • Реструктуризація ГО у напрямку розділення рівнів урядування (governance) і менеджменту (дирекція): Правління / Наглядова Рада Організації / Загальні Збори;
 • Розробка та впровадження процедурних документів (положення про конфлікт інтересів, процедура делегування повноважень, порядок закупівель, посадові обов’язки для персоналу та зовнішніх експертів, положення про внутрішню та зовнішню комунікацію тощо);
 • Посилення інституційної спроможності (стратегія розвитку до 2023, фандрейзинговий план до 2023, тренінги з комунікації, юр. питань, фін.менеджменту, маркетингу, екологічних знань);
 • Посилення технічної бази, оновлення сайту.

Ми дуже раді бути серед 16ти організацій з усієї України, які отримують так вагому підтримку!


ПРОТИДІЯ ЗМІНАМ КЛІМАТУ

Управління зеленими зонами як елемент адаптації до зміни клімату в містах

Пілотний проєкт (2016) з вивчення можливостей вдосконалення функціонування зелених зон в містах як інструменту адаптації як зелених насаджень, так і населення міст до негативних проявів кліматичних змін. У рамках проекту влітку 2016 року:

 • проведено теплову зйомку мікрорайонів Києва тепловізором з безпілотника для трьох житлових кварталів Києва, двох бульварів і однієї вулиці;
 • проведено вимірювання фотосинтетичної активності листків 5 видів дерев під час хвилі спеки: (1) клен звичайний, (2) гіркокаштан звичайний, (3) липа серцелиста, (4) акація біла та (5) тополя чорна;
 • У партнерстві з ЦАКДЗ сформовано теплову карту Києва за даними супутникових знімків 2013–2015 рр. та порівняно з фактичними відсотками озеленення районів Києва.

Результати проєкту викладено у брошурі Адаптація до зміни клімату: зелені зони міст на варті прохолоди та було представлено на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа центрі. За результатами прес-брифінгу тема мала певний резонанс; про нас написали: Вечірній Київ, Хмарочос, Цензор.нет, Znaj.ua, Електронні вісті, та газета День.

Команда проєкту: активісти студентського екоклубу та кафедри екології НаУКМА, експерти Центру аерокосмічних досліджень Землі ІГНАНУ та інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ за технічної підтримки компанії Drone.ua. Підтримка проєкту: фінансування Програми малих грантів ClimateForumEast II та НЕЦУ.

У 2018-2019 проєкт отримав підтримку на продовження досліджень від National Geographic Society. ГО УЕК “Зелена Хвиля” виступає партнером. Фб сторінка проекту: https://www.facebook.com/CoolGreenKyiv/ Результати проекту доступні у публікації за посиланням – у вигляді тексту та відео-презентації.

У грудні 2020 – березні 2021 ми реалізовуємо проєкт Можливості прозорої, партисипативної та дієвої інвентаризації зелених зон Києва задля адаптації міста до зміни клімату“, що має на меті створити аналітичні та технологічні передумови для започаткування інтерактивної партисипативної та прозорої системи інвентаризації зелених насаджень міста Києва на основі технічних рішень відкритої платформи i-Tree (США), задля довготермінового покращення адаптивних можливостей міста до хвиль тепла та інших негативних локальних проявів зміни клімату. Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU).


Міжнародний кліматичний рух 350.org в Україні

Всеукраїнська мережа молодих екологічних лідерів. Разом ми поширюємо знання, натхнення  і практики для подолання змін клімату. Наші спільні ініціативи:

 1. З січня 2017 Екоклуб “Зелена Хвиля” є координатором проекту “Міста для життя. Київ” у рамках інформаційної кампанії “Міста для життя“.
 2. Серед інших проектів: кампанія Рухай Планету в Україні  24 вересня 2011, Форум Енергія Змін в рамках EcoFest2011 23-25 вересня в Університеті «КРОК», Табір Кліматичне Лідерство в Ужанському НПП 6-13 серпня та багато іншого

ПРОЄКТ “ЕКОШКОЛА”

ПАТ «Фармак» спільно з ГО УЕК «Зелена Хвиля» у 2018-2019 н.р. створили методичку та провели серію позашкільних занять з екоосвіти для середньої та старшої школи у містах Київ (10 шкіл Подільського району) та Шостка (10 шкіл міста). Мета проекту – об’єднання та створення екологічного активу молодіжної спільноти міста, популяризація екологічного способу життя серед молоді й підвищення культури ресурсо- та енергозбереження. Глобальна місія – реплікація проекту в усіх містах України через реалізацію освітньої Інтернет-платформи дистанційного навчання. Платформа https://ecoschool.com.ua/ успішно діє з 2019 року та щорічно приймає нових учасників на конкурс кращого шкільного еко-проєкту. 5 найкращих проєктів отримують грант на реалізацію! Детальніше про проект можна почитати у публікації за посиланням. Останні новини проєкту – за посиланням.


ГРАЮЧИ, ЗМІНИМО СВІТ: ЕКОЛОГІЧНІ ІГРИ ДЛЯ МОЛОДІ

З 2010 року Екоклуб «Зелена Хвиля» активно долучається до існуючих ініціатив в сфері екологічної освіти та використання ігрового методу в освіті для сталого розвитку. Наші ігрові проекти включають:

 1. Переклад на українську та російську, адаптація для студентів / школярів України і систематичне проведення всесвітньо відомої гри “Рибний бізнес” (Fish Banks, Dr. Dennis Meadows (c)), за підтримки польських НУО Sendzimir Foundation (Варшава) та Centre for System Solutions (Вроцлав) – з 2010 року;
 2. Освітній проект «Граючи, змінимо світ», метою якого є підвищення рівня обізнаності української молоді та зміцнення методичної бази працівників освітнього сектору з питань змін клімату та енергозбереження. У результаті проекту було видано збірку екологічних ігор та проведено перший всеукраїнський Форум «Кліматична освіта 2016» (10-12 серпня 2016, Київ), за підтримки Програми малих грантів ClimateForumEast II та Національного Екологічного Центру України (2016).
 3. Розробка та участь у просуванні нових екологічних ігор:
 • Створення гри «Зелене місто майбутнього» у рамках діяльності партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» за підтримки програми малих грантів Глобального екологічного фонду в Україні (2016);
 • Участь у тренінгу-презентації українського перекладу німецької кліматичної гри “Keep Cool”, якій організували Інститут суспільних ініціатив спільно з ФРІ, Майстернею громадської активності, British council за сприяння ГО MitOst, Activeco, EcoVisio та Theodor-Heuss-Kolleg (2016).
 • Популяризація гри з тематики кліматичних перемовин “Keep Cool” у Східній Європі (Республіка Молдова, Румунія та Україна) – 2018-2019. Розроблено програму та проведено 3 тренінги для фасилітаторів (Київ, Львів, Полтава) для щонайменш 40 учасників: 4 настільні гри та 2 інтерактивних пакети (Green Pack, Citizen Pack).
  Проведено більше 10 ігрових сесій з “Keep Cool” в Україні: Києві, Львові, Івано-Франківську, Полтаві, Харкові та в Швеції: у Стокгольмі, у Вісбю та на Балтійському морі.
  Проект виконується за підтримки Deutsche Bundesstiftung Umwelt DBU, Humboldt University Berlin (Німеччина), NGO “Ecovisio” (Молдова) у співпраці з партнерскою мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні».

ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ БІЗНЕСУ

З 2010 року Екоклуб«Зелена Хвиля» став членом Глобального договору ООН та входить до робочої групи з охорони навколишнього середовища. Екоклуб надає експертну підтримку українському бізнесу щодо впровадження таких ініціатив як «Зелений офіс», оцінка ефективності природоохоронних акцій компаній, налагодження діалогу між екологічно свідомою громадськістю та бізнесом.

Експерти «Зеленої Хвилі» проводять дослідження щодо практик «Зеленого офісу» в українських компаніях, а також оцінку і компенсацію вуглецевого відбитку продуктів або заходів. На порталі Екоклубу висвітлюються найактуальніші події зеленого бізнесу.


ВПРОВАДЖЕННЯ ПРИРОДНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ В УКРАЇНІ

Для здійснення інтерпретації природи в Україні ми прагнемо:

 1. Зміцнення потенціалу природоохоронних територій та природоохоронних музеїв (розвиток професіоналізму українських гідів, які проводили екскурсії та організували екскурсії на природоохоронних територіях, ботанічних садах, зоопарках та природних музеях).
 2. Формування когорти / асоціації для інтерпретації природи в Україні (платформа для співпраці та позитивного обміну досвідом в галузі інтерпретації природи; список розсилки охоронних територій Міністерства екології; Українська мережа педагогів та практиків охорони природи (UNCEP), яка був створений у 2013 році Зеленою хвилею).

Діяльність проекту охоплює 21 регіон України, 6 музеї, 3 ботанічні сади, 40 парки та заповідники, 6 університетів та науково-дослідних установ та 10 неурядових організацій.


ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

Екостежка «Журавлинна»

У 2010 році Екоклуб працював у Регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», облаштовуючи екскурсійний маршрут. За цим маршрутом ми провели чотири природничі школи для всіх бажаючих, під час яких люди дізнатися багато цікавого про рослини, комах, амфібій, рептилій і птахів від експертів – знавців своєї справи.


СУСПІЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ

День Землі

День Землі 2010Кожного року в квітні місяці ми разом з міжнародною громадою святкуємо День Землі. В цей день всі люди планети вклоняються Землі за ті багатства, які вона нам дарує. Під час святкування в центральному парку Києва проводиться фестиваль, театральні вистави, конкурси, фото-виставки, спортивні ігри, семінари, ярмарки екологічно безпечних товарів, вегетаріанське частування.

ЕкоЧашка

«ЕкоЧашка» — щорічний фестиваль міжнародного екологічного кіно. З 26 травня по 5 червня 2011 фестиваль «ЕкоЧашка» приїжджав у весняне турне по 5 містах України.

Зелені Свята – Більше музики, менше СО2

Метою проекту «Зелені Свята» є розробка методики для обчислення і зменшення викидів парникових газів при проведенні open-air фестивалів. У дослідженні взяли участь Трипільське Коло 2010, Джаз Коктебель 2010, Гомільшанський екотоп 2010 та День Землі 2011. В результаті вони отримали детальні рекомендації зі зменшення викидів.

GreenDrinks

Це  місце зустрічі людей, які піклуються про навколишнє середовище. На GreenDrinks люди мають можливість зустріти  колег, партнерів, майбутніх роботодавців або працівників. Це місце, де в неформальній атмосфері люди діляться своїми ідеями, думками, а також презентують  проекти екологічного спрямування.

Для отримання інформації щодо майбутніх зустрічей GreenDrinks можна підписатись на розсилку або приєднатись до  групи http://www.facebook.com/GreenDrinksKyiv.

Фестиваль «Джаз Коктебель»

З 2003 року  фестиваль «Джаз Коктебель»,  який проходив у  Коктебелі (АР Крим), швидко перетворився на одну з найбільших музичних подій  в Україні.  Екологічна складова для  «Джаз Коктебель 2010» була  розроблена  Екоклубом «Зелена хвиля» та «КліматІнфо». Під час фестивалю проводилось  дослідження викидів  парникових газів,  прибирання пляжів та сортування відходів. В 2010 та 2011 роках активісти Екоклубу проводили еко-майданчики для гостей фестивалю.

Фестиваль Трипільське Коло

Щороку під час фестивалю Трипільське Коло  «Зелена хвиля» організовує екологічну платформу, на якій проводяться семінари, презентації та тренінги на екологічну тематику.


ЗОЛОТИЙ СТАНДАРТ ДЛЯ ПРОЕКТІВ СКОРОЧЕННЯ ВИКИДІВ ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ

Екоклуб Зелена Хвиля увійшов до світової мережі громадських організацій, що підтримують Золотий Стандарт для проектів скорочення викидів парникових газів The Gold Standard. Сертифікація за цим стандартом підтверджує, що проект призводить до справжніх та довготривалих скорочень викидів парникових газів, а також сприяє сталому розвитку.

В рамках процедури сертифікації, Екоклуб Зелена Хвиля слідкує за дотриманням вимог Золотого Стандарту до проведення громадських слухань та перевіряє інформацію стосовно заявлених впливів проекту на сталий розвиток. Для цього наші експерти ознайомлюються з проектною документацією, беруть участь у громадських слуханнях (з виїздом на місце чи дистанційно) та надають свої коментарі розробникам проекту та представникам Золотого Стандарту. Екоклуб Зелена Хвиля також може взяти участь у розробці проектів зі скорочення викидів парникових газів та надавати консультаційні послуги стосовно окремих питань підготовки проектної документації, врахування та моніторингу впливів на сталий розвиток, організації та проведення консультацій з громадськістю тощо.

Контактна особа з питань сертифікації за Золотим Стандартом Анна Вільде, anna.vilde[at]gmail.com, +38 097 5161160