Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Три пілотні громади відзначили особливі дерева табличками з даними про обсяг екосистемних послуг.

В рамках проєкту iTree4UA та проведення пілотних інвентаризаційних виїздів було проаналізовано дерева за багатьма показниками, а дані внесено в додаток i-tree Eco.

Найвизначніші з цих дерев: дуби, липи, платани, кедри, гіркокаштани та інші були позначені «візитівками», з яких всі бажаючі можуть довідатися про таке:

  • скільки кожне з дерев поглинає вуглецю,
  • регулює дощових стоків та очищує повітря,
  • скільки коштів (в доларах/гривнях) щорічно заощаджує для міста.

Де можна познайомитися з деревами та табличками?

м. Ужгород «Ротарі-парк»

смт. Демидівка (Парк КНП “Демидівська ЦРЛ”, Парк відпочинку та дозвілля смт Демидівка, рекреаційна зона біля Хрінницького водосховища, територія НІМЗ “Поле Берестецької битви”)

м.Бережани (Призамковий парк, сквери на площі Ринок, по вулиці Тернопільській).

Вже готує відповідні таблички і Новороздільська громада.

Загалом 4 пілотні громади долучились до проєкту “Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA”.

Проєкт передбачає здійснення оцінки екосистемних послуг дерев для адаптації до зміни клімату і спрямований на те, щоб допомогти громадянам і владі оцінити та берегти міські дерева і краще управляти цим ресурсом. Зокрема, ми вчимося розуміти, де яка порода краще себе почуватиме, як ефективніше доглядати за деревами і скільки вартують екосистемні послуги, які надає кожне окреме дерево та дерева загалом.

Проєкт i-Tree4UA здійснюється за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США).

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *