Вас цікавить як комплексно та дистанційно можна досліджувати якість довкілля? Що для цього потрібно? Чи обов’язково використовувати контактний моніторинг, наземний контроль?
Комплексну оцінку достатньо провести за допомогою аналізу космічних знімків методами дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) із застосуванням геоінформаційних систем (ГІС).
Ми вже розповідали про це на наших навчальних вебінарах, які доступні до перегляду на ютуб каналі за посиланням.
Наразі з цією інформацію ви можете ознайомитися в методичних рекомендаціях “Відкриті ресурси для дослідження змін навколишнього середовища”.
Методичні рекомендації розроблені Юрків Л. Я., спеціалісткою ГІС та ДЗЗ міжнародної гуманітарної організації АКТЕД та Томченко О. В., кандидаткою технічних наук, науковою співробітницею ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень
Землі ІГН НАН України», методисткою НЦ «Мала академія наук України» на замовлення ГО УЕК “Зелена Хвиля”.
Методичні рекомендації стануть у пригоді вчителям закладів загальної середньої освіти, педагогам закладів позашкільної освіти, вихователям дитячих оздоровчих таборів, студентам, методистам і викладачам ВНЗ, співробітникам установ природно-заповідного фонду та тим свідомим громадянам, хто небайдуже ставиться до проблеми зміни клімату та збереження довкілля.
Представлені методичні матеріали присвячено опису програмних продуктів та сайтів інструментами для візуалізації та завантаження доступних супутникових знімків. Авторами представлено відповідні посилання на приклади та джерела космічних знімків. Це такі інструменти, як Landsat Explorer, Google Earth Pro, Global Forest Watch, FIRMS, EO Browser, Terrascope, Сайт Машина часу і простору та інші інструменти. Аналіз космічних знімків проведено на прикладі вивчення заростання верхів’я водосховищ каскаду Дніпра, дослідження Чорнобильського лісу,
моніторингу пожеж в Луганській області, забруднення повітря промисловими об’єктами в Україні, дослідження історичних та сучасних змін озера Вирлиця в місті Києві.
Методичні матеріали являють собою змістовний та комплексний курс тренінгових занять та містять завдання, покрокове виконання яких передбачено для ретельного вивчення та ефективного засвоєння зазначених ресурсів та інструментів.
Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU).