24-25 липня відбувся вже третій в цьому році EnergyCamp в енергоефективному селі Северинівка поблизу Жмеринки. На EnergyCamp’і зібрались представники громад, громадських організацій, підприємців, журналістів, винахідників, студентів та інноваторів аби через реальний досвід (а через нього – і розуміння) можливостей відновлюваної енергетики допомогти сільським громадам зекономити на енергоносіях через програми енергоефективності.
Партнером Северинівського EnergyCamp’a виступила Подільська агенція регіонального розвитку. Олег Левченко – керівник агенції, розповів про те, як і з чого розпочався проєкт “Енергоефективне село”, етапи реалізації та результати.
Програма “Енергоефективне село” розпочала свою реалізацію в Северинівці в травні 2008 року. Локальною метою проєкту є створення моделі ефективного використання альтернативних джерел енергії у селі Северинівка. Для цього вперше в Україні в одній сільській громаді встановлене обладнання, яке виробляє енергію з застосування чотирьох різних технологій – вітрогенерування, біогазову, біодизельну, та піролізну. Для опалення технічних приміщень дитячого садочку використовують біогазову установку. Додаткову подачу води в мережу водогону здійснюють за допомогою енергії вітру (вітроводопідйомної установки). Вітроелектрогенератор та піролізний котел забезпечують тепловою та електричною енергією приміщення створеного комунального спортивного залу. Транспортні засоби комунального господарства сільської ради використовують паливо, вироблене біодизельною установкою.
Учасники кемпу мали змогу побачити всі досягнення проєкту під час екскурсії, яку проводив сільський голова Олександр Христюк.
Ось це – котлован для колектора теплообмінника (теплового насосу), що обігріватиме сільський фельдшерсько-акушерський пункт.
На базі Северинівки планується створити навчально-методологічний майданчик для навчання та підвищення кваліфікації як представників місцевої влади, так і бізнесу. Більше про проєкт можна дізнатися на сайті energy-village.in.ua.
Більш детальний звіт про EnergyCamp дивіться на сайті організаторів. Презентації доповідачів можна знайти на SlideShare.
Також не забувайте, що вже розпочато реєстрацію на EnergyCamp-Київ (28-29 серпня)
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…