Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

24-25 липня відбувся вже третій в цьому році EnergyCamp в енергоефективному селі Северинівка поблизу Жмеринки. На EnergyCamp’і зібрались представники громад, громадських організацій, підприємців, журналістів, винахідників, студентів та інноваторів аби через реальний досвід (а через нього – і розуміння) можливостей відновлюваної енергетики допомогти сільським громадам зекономити на енергоносіях через програми енергоефективності.

EnergyCamp-Северинівка
EnergyCamp-Северинівка
Олег Левченко
Олег Левченко

Партнером Северинівського EnergyCamp’a виступила Подільська агенція регіонального розвитку. Олег Левченко – керівник агенції, розповів про те, як і з чого розпочався проєкт “Енергоефективне село”, етапи реалізації та результати.

Програма “Енергоефективне село” розпочала свою реалізацію в Северинівці в травні 2008 року. Локальною метою проєкту є створення моделі ефективного використання альтернативних джерел енергії у селі Северинівка. Для цього вперше в Україні в одній сільській громаді встановлене обладнання, яке виробляє енергію з застосування чотирьох різних технологій – вітрогенерування, біогазову, біодизельну, та піролізну. Для опалення технічних приміщень дитячого садочку використовують біогазову установку. Додаткову подачу води в мережу водогону здійснюють за допомогою енергії вітру (вітроводопідйомної установки). Вітроелектрогенератор та піролізний котел забезпечують тепловою та електричною енергією приміщення створеного комунального спортивного залу. Транспортні засоби комунального господарства сільської ради використовують паливо, вироблене біодизельною установкою.

Учасники кемпу мали змогу побачити всі досягнення проєкту під час екскурсії, яку проводив сільський голова Олександр Христюк.

Олександр Христюк
Олександр Христюк проводить екскурсію Северинівкою

Ось це – котлован для колектора теплообмінника (теплового насосу), що обігріватиме сільський фельдшерсько-акушерський пункт.

Тепловий насос у Северинівці
Котлован для теплового насосу

На базі Северинівки планується створити навчально-методологічний майданчик для навчання та підвищення кваліфікації як представників місцевої влади, так і бізнесу. Більше про проєкт можна дізнатися на сайті energy-village.in.ua.

Більш детальний звіт про EnergyCamp дивіться на сайті організаторів. Презентації доповідачів можна знайти на SlideShare.

Також не забувайте, що вже розпочато реєстрацію на EnergyCamp-Київ (28-29 серпня)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *