Щороку в світі мільйони людей помирають від забруднення повітря, яке шкодить та прямим чином впливає на здоров’я людини. 

Як слідкувати за забрудненням атмосферного повітря в Україні? Які джерела для цього існують і як вони працюють?

Відповіді на ці та інші запитання ви зможете знайти в Аналітичному звіті “Відкриті джерела моніторингу забруднення атмосферного повітря в Україні”.

Аналітичну роботу проведено Забарною Оленою – експерткою проєкту «Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA», магістром екології Université Paris-Saclay (Франція) за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США).

В аналітичному огляді подано стан забруднення атмосферного повітря в містах України за даними гідрометеорологічних організацій (переважно у вигляді мап). Узагальнена інформація наявна за кожен рік, починаючи з 2015 р.

Розміщено дані щодо перевищення допустимого рівня забруднення в містах та перелік із зазначенням вмісту основних забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міст. 

Також подано інформацію щодо атмосферних опадів та їхнього хімічного складу, визначено транскордонне та радіоактивне забруднення. Широко висвітлено забруднення поверхневих вод та ґрунтів. 

У звіті представлено шість джерел даних із моніторингу забруднення атмосферного повітря в Україні, які є безкоштовними та відкритими для користування:

  1. Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського (Київ)
  2. SaveEcoBot
  3. CityScale
  4. Eco City
  5. ЛУН Місто Air
  6. Ecoinfo

Всі джерела даних із моніторингу забруднення атмосферного повітря проаналізовано за кількома критеріями: дата заснування; кількість постів;  показники, що вимірюються;  доступність даних.

Запрошуємо до прочитання та користування!

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США), Агентством сприяння сталого розвитку Карпатського регіону “ФОРЗА”.

 

Коментування вимкнене.