Головна | Екоклуб

Управління зеленими зонами як елемент адаптації до зміни клімату в містах

25 Квітня 2016


Зелені зони вивчатимуть за допомогою дронів

Зелені зони вивчатимуть за допомогою дронів

З березня поточного року Екоклуб почав реалізацію проекту “Управління зеленими зонами як елемент адаптації до зміни клімату в містах”, якій має на меті оцінку можливостей вдосконалення функціонування міських зелених зон задля адаптації як зелених насаджень, так і населення міст до негативних проявів кліматичних змін.

Команду проекту склали активісти студентського екоклубу та кафедри екології НаУКМА, експерти Центру аерокосмічних досліджень Землі ІГНАНУ та інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ за технічної підтримки компанії Drone.ua.

 

В рамках проекту планується:

  • дослідити охолоджуючу дію зелених зон на мікроклімат міста шляхом проведення теплової зйомки ділянок Києва з використанням безпілотних літальних апаратів під час літньої спеки;
  • проаналізувати нормативно-правову базу з питань управління зеленими зонами в містах України з огляду на проблеми змін клімату;
  • порівняти характеристики мікроклімату всередині парків та місцевості без озеленення.
Зелені зони вивчатимуть за допомогою дронів

Зелені зони вивчатимуть за допомогою дронів

Кінцевим результатом проекту має стати ряд рекомендацій щодо розробки механізму оцінки адаптаційної спроможності зелених зон по відношенню до негативних проявів змін клімату у містах (хвилі спеки, екстремальні погодні явища тощо) та з планування управління зелених зон з огляду на очікувані тренди змін клімату в Україні.

29 березня у Києві проект було презентовано в рамках ініціативи «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах»; наші пропозиції було внесено в резолюцію Думайдану.

Проект реалізується в рамках Програми малих грантів ClimateForumEast II за підтримки НЕЦУ.

З питань співпраці звертайтесь до координатора проекту Халаїм Олександри olexandra.khalaim [at] ecoclubua.com

3767 переглядів