Головна | Технології

Львівводоканал збудує біогазову станцію

30 Січня 2016


На очисних спорудах львівського водоканалу збудують станцію для виробництва біогазу з подальшою генерацією теплової та електричної енергії.

Загальна вартість проекту становить 31,5 млн євро. Європейський банк реконструкції та розвитку надасть кредит в розмірі 15 мільйонів Євро, Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO) додатково прокредитує проект на суму 5 млн Євро, а ще 7,5 мільйонів євро будуть надані у вигляді гранту  Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Власний внесок Львівводоканалу оцінюється в розмірі 4 мільйонів євро (12,7% від вартості проекту).

Біогазова станція складатиметься із метантенків для зброджування надлишкового мулу каналізаційних очисних споруд та когенераційної установки для виробництва теплової і електричної енергії. Біогазова станція вироблятиме близько 39,4 мільйонів кВт год електроенергії на рік.

Електрична та теплова енергія буде використовуватися для потреб каналізаційних очисних споруд.

На сьогодні в Україні працює близько десяти біогазових станцій, більшість з яких використовує звалищний газ полігонів твердих побутових відходів.

За матеріалами Львівводоканалу та ЄБРР.

3614 переглядів