Експерти ООН опублікували результати аналізу Національного кадастру викидів парникових газів, поданого Україною в минулому році, та прийшли до висновку, що Україна значно вдосконалила національну систему обліку викидів парникових газів.
Поданий в 2011 році кадастр містить інформацію про викиди та поглинання парникових газів протягом 1990-2009 років. За висновками експертів ООН, кадастр був підготовлений та поданий відповідно до вимог Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, і не містить недоліків, які б могли поставити під сумнів дотримання вимог Кіотського протоколу. Представлені дані у повній мірі характеризують викиди парникових газів на всій території України, за всіма роками, секторами, категоріями та парниковими газами.
Однак, Україні і надалі варто працювати над вдосконаленням національної системи обліку парникових газів, зокрема, щодо забезпечення прозорості в частині опису використаних методологій та даних, повноти даних щодо викидів парникових газів, дотримання графіку подання національного кадастру та підвищення точності оцінок викидів на основі досліджень специфічних для України коефіцієнтів викидів.
Нагадаємо, що недосконалість та неповнота попереднього національного кадастру за 1990-2008 роки стала причиною призупинення для України можливості брати участь в ринкових механізмах Кіотського протоколу. На даний час, Україна не може здійснювати міжурядову торгівлю квотами, а підприємства, які реалізують проєкти спільного впровадження за національною процедурою, не можуть переказувати покупцям утворені одиниці скорочень викидів. Тим не менш, результати аналізу останнього кадастру дають підстави вважати, що вже найближчим часом повноцінна дія Кіотського протоколу для України може бути відновленою.
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…