США та Китай на шляху до консенсусу на кліматичних переговорах у Канкуні

Одним із ключових питань на кліматичних переговорах у Канкуні є питання контролю за реальними діями у боротьбі зі зміною клімату у різних країнах. Офіційно це має назву “моніторинг, верифікація та звітність” (measurement, verification and reporting – MRV).

Країни, що розвиваються, за результатами кліматичних переговорів у Копенгагені, погодилися брати активну участь у боротьбі зі зміною клімату шляхом зниження вуглецевої інтенсивності своїх економік, але разом з тим прагнуть отримати доступ до фінансування таких заходів за рахунок коштів розвинутих країн. Водночас, протягом року відбувалися досить складні переговори щодо процедур моніторингу, верифікації та звітності в рамках заходів із боротьби зі зміною клімату в країнах, які розвиваються, а отже й щодо відстеження ефективності використання коштів кліматичних фондів.

В Канкуні США та Китай продовжують працювати над цими питаннями та сподіваються врешті-решт досягти консенсусу. Представники обох країн відзначають, що різниця в поглядах на підходи до моніторингу, верифікації та звітності між ними не така вже й велика й продовжує рухатися до взаємоприйнятних рішень.

Як повідомлялося, раніше керівник американської делегації, Джонатан Першінг, заявив, що успіх кліматичних переговорів багато в чому залежить від домовленостей між США та Китаєм.

Офіційна позиція України щодо контролю заходів зі скорочення викидів полягає в тому, що всі сторони нової угоди мають взяти на себе зобов’язання щодо суворого дотримання вимог моніторингу, звітності та верифікації (перегляду) національних інвентаризацій викидів парникових газів, а також проєктних та ринкових механізмів.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024