Першим та ключовим результатом кліматичної конференції для України стало продовження дії Кіотського протоколу після 2012 року та прийняття плану дій щодо розробки нової кліматичної угоди. Це дозволить Україні і надалі брати участь в ринкових механізмах Кіотського протоколу та міжнародній боротьбі проти негативних наслідків змін клімату.
Позиція України щодо обмежень скорочень викидів на 20% до 2020 року навіть за умови стабільного економічного зростання залишає чималий запас квот на викиди парникових газів, які можуть бути використані для міжурядової торгівлі квотами чи для випуску одиниць скорочень викидів, досягнутих в рамках проєктів спільного впровадження.
Зауважимо, що, незважаючи на повідомлення окремих засобів масової інформації та їх передрук на офіційному сайті Мінприроди, на конференції в Дурбані не приймалося жодних рішень про зняття з України обмежень щодо торгівлі квотами та передачі одиниць скорочень викидів, досягнутих в результаті проєктів спільного впровадження, які реалізуються за національною процедурою. Таке рішення, як повідомлялося раніше, очікується на початку 2012 року.
Важливо відзначити, що для України, як і для інших країн колишнього Радянського Союзу, рішенням конференції збережено статус країн із перехідною економікою. Це дозволить Україні розраховувати на допомогу розвинутих країн, в тому числі через Глобальний екологічний фонд та інші багатосторонні чи двосторонні утворення, у фінансуванні та передачі технологій з метою впровадження та реалізації власної стратегії переходу до низьковуглецевої економіки відповідно до національних пріоритетів та цілей зі скорочення викидів парникових газів.
Разом з тим, вирішення цілої низки важливих для України питань, зокрема питання перенесення невикористаних в першому періоді зобов’язань Кіотського протоколу квот на викиди парникових газів на другий період та питання правил функціонування механізму спільного впровадження після 2012 року, було відкладено до наступної кліматичної конференції, що відбудеться в Катарі наприкінці 2012.
Примітно, що через 2 роки 19 конференція Сторін Рамкової конвенції зі зміни клімату може відбутися в Україні. Відповідно до правил ООН місце проведення конференції визначається на основі принципу чергування регіонів. У 2013 році кліматична конференція має відбутися в Східній Європі, то ж Україна має всі шанси стати її господарем.