За інформацією прес-служби НАЕІ, відбулася зустріч фахівців Нацекоінвестагентства із представниками ЄБРР та компанії Lahmeyer International (Німеччина), на які йшлося про інструменти, методологію підрахунку та кінцеві чинники викидів вуглекислого газу при виробництві електроенергії.
На зустрічі було презентовано дослідження «Динаміка розвитку коефіцієнтів викидів вуглецю при виробництві електроенергії в Україні». Презентуючи дослідження представник ЄБРР пан Іоанн Папаіноу, зокрема, зазначив, що метою проведеної роботи, було створення надійної оцінки коефіцієнтів викидів вуглецю в енергосистемі України, що є дуже важливим для вуглецевого ринку України. Результатом дослідження стала модель, яка надає прогнозні показники викидів, базуючись на даних про прогнозні показники виробництва електричної енергії. Пан Папаіоноу зазначив, що проведене дослідження дасть можливість отримати більш точну оцінку викидів та збільшити кількість проєктів Спільного Впровадження.
З ним погодився Голова Нацекоінвестагентства Сергій Орленко, зауваживши, що проведена робота є підґрунтям для розрахунків, як для національної інвентаризації, так і для проєктів Спільного Впровадження.
Представник Нацекоінвестагентства Олексій Хабатюк у свою чергу уточнив у Lahmeyer International врахування реального алгоритму роботи оптового ринку електроенергії в моделі, а також можливість зміни моделі, якщо правила ОРЕ будуть змінені (цінова конкуренція виробленої електроенергії, впровадження біржі та ринку прямих контрактів). За словами представника німецької компанії Філіпа Екерта, в розробленій моделі всі вищезазначені чинники враховані до 2020 року.
За результатами зустрічі було прийнято рішення провести навчальний семінар щодо методології розрахунку та практичного використання розробленої моделі за участю представників Нацекоінвестагентства, Міністерства палива та енергетики, НЕК «Укренерго», Інституту загальної енергетики НАНУ. Після вивчення алгоритмів роботи моделі та отримуваних за її допомогою результатів заплановано провести обговорення із залучення представників профільних установ, спеціалістів галузі, громадськості та надати рекомендації щодо подальшого використання для розрахунку офіційних коефіцієнтів викидів при виробництві електроенергії в енергосистемі України.