Categories: Технології

Створено мапу світу з найкращими для вітряків місцями

Мапу із зазначенням 30 000 найкращих для вітряків місць на планеті розробив та виклав у вільний доступ разом із детальним описом усіх етапів її створення користувач Хабрахабр з ніком .

Робота над проєктом тривала майже 1 рік. На початку проєкту всю територію Землі автор віртуально розділив на 1,5 мільйона точок. Кожна така точка — це територія 10 на 10 кілометрів. I так весь світ! Для продовження дослідження автор прибрав клітини, у яких уже стоять вітряки в радіусі 100 км, а також деякі інші райони. Так було отримано  приблизно 1,5 млн окремих пустих точок.

Після цього було проаналізовано дані від NASA (Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США), NOAA (Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США), ESA (Європейське космічне агентство), WorldClim (Безкоштовка база кліматичних даних) та інших ресурсів.

Для кожного клаптика території було проаналізовано дані з близько двох десятків категорій, найважливіші з яких: клімат, доступність, топографія, швидкість вітру, температура, тиск, рослинність та інфраструктура.

Саме аналіз цих даних дозволив створити карту з позначеними 30 000 точок, де розміщення вітрових електростанцій буде найефективнішим.

Теплова карта

Але й після цих результатів дослідження було продовжено. Отримавши 30 000 точок із потенційними місцями розташування ВЕС, їх було візуалізовано і створено так звану теплову мапу (heatmap).

Карту світу з точками для вітряків можна переглянути на спеціально створеному сайті.

Точки на мапі розфарбовані за обсягом потенційного виробництва електроенергії сучасними вітровими турбінами.

На сайті Хабрахабр можна ознайомитися з детальнішим описом проєкту та використаних технологій.

Найкращі місця для вітряків в Україні

Потенціал вітрової енергетики в Україні також досить високий. Споруджувати вітрові турбіни, зважаючи на результати дослідження, найдоцільніше в південному та західному регіонах країни.

Зважаючи, що з кожним роком частка відновлюваної енергетики збільшується, мапа, на якій можна знайти найкращі у світі місця для вітрових електростанцій, точно стане в нагоді.

Хоча важливість переходу до відновлюваної енергетики давно доведена і зрозуміла, перехід цей відбувається поступово. Як ми вже писали раніше, попереду тривала та важка робота з трансформації енергетичного сектору, адже нині понад 80 % енергетичних потреб світу забезпечується викопним паливом. Ця думка стала однією з головних тез у дискусії «Трансформація енергетики» на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Презентація Онлайн Академії i-Tree4UA

Як громадам адаптуватися до зміни клімату? Чому правильний облік та інвентаризація дерев важлива? Які інструменти…

12.01.2025

I-Tree eco згуртувало ірпінських екоактивістів

Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…

30.12.2024

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024