В Україні продовжує зростати кількість малих гідроелектростанцій, які отримують право на продаж електроенергії за зеленим тарифом.

31 березня НКРЕ видала ліцензію на виробництво електричної енергії ТОВ «Гідроенергія-1» та затвердила «зелений» тариф ТОВ «Компанія Гідроенерго» (Березівська ГЕС) і ПП «Енерголісбуд–2008» (Лугинська ГЕС та Повчанська ГЕС).

Крім того, на засіданні НКРЕ, яке відбудеться 7 квітня, розглядатиметься питання про затвердження «зеленого» тарифу ще трьом суб’єктам господарювання, кожен з яких експлуатує по одній малій ГЕС.

Сьогодні Комісією застосовується модель диференційованих (сприятливих) тарифів для суб’єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії за кожним видом альтернативної енергії та для кожного об’єкта електроенергетики, які діють до 2030 року.

У липні 2009 року НКРЕ затвердила Порядок встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для суб’єктів господарської діяльності. Цей порядок поширюється на суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на здійснення господарської діяльності з виробництва електричної енергії або ліцензію на здійснення господарської діяльності з комбінованого виробництва електричної та теплової енергії.

Починаючи з серпня 2009 року, НКРЕ затверджує «зелений» тариф, зокрема, для суб’єктів господарювання, які експлуатують малі гідроелектростанції. Протягом 2009 року Комісія затвердила «зелений» тариф 14 суб’єктам господарювання, які загалом експлуатують 46 малих ГЕС. У 2010 році «зелений» тариф для даного виду альтернативної енергетики був затверджений 12 суб’єктам господарювання (15 малих ГЕС).

На сьогодні НКРЕ видано 34 ліцензії суб’єктам господарської діяльності, які здійснюють виробництво електричної енергії на ГЕС загальною встановленою потужністю 100,351 МВт, а працюють за «зеленим» тарифом в Україні 27 суб’єктів господарювання (61 мала ГЕС).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *