Categories: Технології

Найновіші атомні реактори не вирішують проблему безпеки

За інформацією Національного екологічного центру України, французька громадськість отримала конфіденційні документи одного з найбільших виробників ядерних реакторів, компанії Electricity d’France (EDF), у яких йдеться про небезпеку її найновіших ядерних реакторів.

Французька організація “Sortir du nucléaire”, яка виступає за відмову від атомної енергії, отримала внутрішні документи компанії EDF, в яких зазначено, що конструкція корпусу найновішого атомного реактора (типу EPR – European Pressurized Reactor) у Фламанвілі може призвести до аварії чорнобильського типу. Що ще гірше, відповідно до службової записки, написаної керівником відділу ядерного палива компанії EDF у 2001 році, аварія чорнобильського типу можлива на усіх французьких атомних реакторах.

Документи компанії EDF засвідчують, що зварні шви і марка сталі, яка використовується у деяких частинах реактора EPR у Фламанвілі, можуть стати причиною протікання. EDF вважає, що витік може, у свою чергу, спричинити розплав ядра реактору. Ця марка сталі і зварні шви використовуються у 89 місцях корпусу, що є особливо критичним для безпеки реактора, оскільки йдеться про систему його аварійного відключення. Документи доводять, що інженери EDF свідомо порушили французьке законодавство, пов’язане з атомними об’єктами.

Для організації “Sortir du nucléaire” висновок очевидний: компанія EDF наполягає на політиці, яка жертвує безпекою заради прибутку. З урахуванням катастрофічних наслідків аварії, таке ставлення важко уявити та пробачити.

«Ядерна промисловість усього світу сьогодні робить ставку на так звані реактори третього покоління, які, буцімто, навіть теоретично унеможливлюють позапроєктну аварію. Витік інформації компанії EDF красномовно свідчить: безпечних реакторів не існує. Атомна енергетика може працювати, тільки нехтуючи безпекою», – коментує Артур Денисенко, координатор енергетичних програм Національного екологічного центру України.

Реактори типу EPR умовно відносять до третього покоління реакторів та сьогодні вважають найбільш безпечними у світі. Наразі у світі ведеться будівництво лише двох реакторів цього типу – Олкілуото-3 (Фінляндія) та Фламанвіль (Франція). Обидва проєкти вже зараз значно перевищують відведені терміни будівництва, а вартість обох проєктів щороку зростає.

Посилання на документацію EDF та детальний аналіз (французькою).
Детальніша інформація про усі проблеми із реакторами EPR (французькою).

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

I-Tree eco згуртувало ірпінських екоактивістів

Випускниця «Всеукраїнської академії I-Tree 4 UA Анастасія Михайленко» з Ірпеня, за гарні показники в навчанні,…

30.12.2024

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024