Deprecated: The PSR-0 `Requests_...` class names in the Request library are deprecated. Switch to the PSR-4 `WpOrg\Requests\...` class names at your earliest convenience. in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-includes/class-requests.php on line 24
Потенційно небезпечні резервуари промислових відходів на території України | Зелена Хвиля

Потенційно небезпечні резервуари промислових відходів на території України

В Україні існує потенційна загроза техногенних катастроф на зразок тієї, що трапилася після прориву дамби резервуару для зберігання відходів алюмінієвого виробництва в Угорщині.

Зокрема, відповідно до повідомлення ТСН, Міністерство із надзвичайних ситуацій України розпочало позапланову перевірку двох українських підприємств, які мають шламонакопичувачі для зберігання небезпечних відходів: Миколайвського глиноземного заводу та Запорізького алюмінієвого комбінату.

На Запорізькому алюмінієвому комбінаті розташовується заморожене шламосховище обсягом 5-6 млн. куб. м. Миколаївський глиноземний завод займається постійною переробкою глинозему і складує відходи переробки в двох сховищах загальним обсягом понад 20 млн. куб. м. За даними експертів, сховища на українських комбінатах несуть більш серйозну загрозу екології ніж угорські. “Склад наших шлаків більш рідкий, і у випадку аварії ці отруйні відходи швидше потраплять у навколишнє середовище”, – пояснила перший заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Крім того, миколаївське підприємство викликає побоювання і через великі обсяги складованих відходів. Не так давно на заводі було введено в експлуатацію вже друге шламосховище, яке займає територію в 150 гектар. А на першому, що функціонує вже більше 30 років, накопичилося близько 20 млн. куб. м червоного шламу. У випадку аварії він потрапить спочатку в Бузький лиман, а потім у Чорне море.

Резервуар для збереження відходів (шламу) Миколаївського глиноземного заводу

Page: 1 2 3

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024

Тренер 1 #3

В процесі оновлення

13.03.2024