Categories: Технології

На Вінниччині будують сучасний завод із виробництва пеллет

За інформацією Вінницької обласної державної адміністрації, перша черга проєкту ТОВ «ВІН- ПЕЛЕТА», яка передбачає виробництво 75 тис. тон пеллет на рік, буде введена в дію в другому кварталі 2012 року. На перспективу річні потужності сягнуть 150 тис. тонн паливних гранул. За обсягами виробництва Турбівське підприємство не матиме аналогів в державі. Голова облдержадміністрації Микола Джига, перебуваючи на об’єкті, підкреслив: «Розвиток виробництва альтернативних видів палива дозволить зменшити залежність від дорогих енергоносіїв та імпортного газу».

На Вінниччині будують сучасний завод із виробництва пеллет. Фото з сайту Вінницької ОДА.

Керівник області підтримує ініціативу щодо використання відходів сільського господарства для отримання екологічно чистого палива. Він підкреслив: це не лише економічна вигода, а і фактор покращення стану навколишнього середовища. «Цей інвестиційний проєкт з виробництва паливних пелет передбачає використання такої сировини, як солома, тобто відходи з полів. Ще донедавна солома спалювалась на полях і створювала чимало проблем з погляду пожежної безпеки та екології. Сьогодні підприємство уклало угоди з 40 господарствами в радіусі 50 км, і вся солома буде звозитись сюди». На разі підприємство заготовило 7 тис. тонн тюкованої соломи, що достатньо для пуску першої черги.

Керівник проєкту з будівництва Ірина Лоза зазначила, що новий завод відповідатиме світовим стандартам. На сьогодні отримані необхідні технічні умови і дозволи. На підприємстві встановлять сучасне обладнання німецького виробництва. Проте з його розмитненням виникли проблеми, повідомили губернатора представники інвестора. Микола Джига запропонував свою допомогу у вирішенні цього питання.
Готову продукцію поки що відправлятимуть за кордон, а саме в Німеччину. Україна, зазначає Ірина Лоза, не готова споживати такі значні обсяги біопалива.
У будівництво заводу по виробництву твердого біопалива із відходів сільськогосподарського виробництва буде інвестовано 26 млн. євро. Орієнтовний термін окупності проєкту – 7 років. На підприємстві планується створити 120 нових робочих місць.
Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024