Categories: Технології

Енергетична верба в Україні

Як повідомляє сайт КабМіну, у Волинській облдержадміністрації відбулась прес-конференція на тему: «Створення промислових плантацій енергетичної лози на Волині”. Захід відбувся за участю обласних фахівців та представників ТОВ «SALIX energi».

Головуючий на прес-конференції, начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Юрій Горбенко, поінформував присутніх про реалізацію в області програми з енергозбереження.  Від відзначив, що енергетичний потенціал нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії області становить: деревини – близько 500 тис. щільних кубометрів або ж, у перерахунку на умовне паливо, 130 тис. тонн. Запаси соломи, що може використовуватися в енергетичних цілях, становлять понад 340 тис. тонн на рік. Передбачається створення плантацій енергетичної лози, що дозволить отримати 60 тис. тонн деревної щепи, або 16 тис. т.у.п. Нині лоза вже вирощується у на площі 148 га: у Горохівському районі – 90 га, Старовижівському – 55 га та Володимир-Волинському – 3,5 га. Згідно з розрахунками головного управління агропромислового розвитку ОДА, в області в найближчій перспективі можливе створення таких плантацій на площі 3,6 тис. га, а в перспективі – до 30 тис. га.

Співвласник компанії-інвестора «SALIX energi» Костянтин Богатов, яке вирощує в Горохівському районі на 130 га облогуючої землі кущовидну енергетичну лозу, поінформував, що Волинську область вибрали не випадково. Каже, тут сприятливий клімат та відчувається підтримка влади. Наступним кроком для висадки деревини стане Іваничівський район.

Окрім Волині, експерименти із вирощування енергетичної верби та інших енергетичних рослин (тополя, міскантус)  проводять і в інших регіонах України, а саме: в Рівненській, Харківській, Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській областях.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Інструменти i-Tree популярні у світі та Україні

ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…

01.12.2024

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024