Австрійська компанія Activ Solar завершила будівництво і почала процес введення в експлуатацію сонячної електростанції «Омао Солар» потужністю 20 МВт у селі Охотнікове Сакського району АР Крим. Нагадаємо, що на початку року Activ Solar ввела в експлуатацію комплекс сонячних електростанцій потужністю 7,5 МВт в селі Роднікове.

Activ Solar будує нові сонячні електростанції в Україні
Activ Solar будує нові сонячні електростанції в Україні. Фото з сайтуactivsolarat.colocall.com

Каве Ертефай (Kaveh Ertefai), керівник компанії Activ Solar, пояснює реалізацію проєктів компанії саме в Криму тим, що на півдні України рівень сонячної активності можна порівняти з рівнем в Північній Італії, а також тим, що півострів відчуває значний дефіцит енергетичних потужностей. Тож, подібні проєкти, на думку пана Ертефай, несуть вагому вигоду і для навколишнього природного середовища, і для розвитку місцевої економіки.

Сонячна електростанція «Омао Солар» складається з близько 90000 кристалічних сонячних модулів, встановлених на площі 40 га. На сонячній електростанції планується виробляти 25 000 мегават-годин електроенергії на рік – обсяг, достатній для забезпечення потреб близько 5000 домашніх господарств.

“Уроки, отримані з будівництва першої сонячної електростанції в Україні заклали міцну основу для ефективного нарощування темпів будівництва нового об’єкта. Наша команда фахівців в даний час встановлює в середньому 5000 модулів в день, що складає понад 1 мегават потужності», – говорить Каве Ертефай.

На даний час компанія Activ Solar розпочала будівництво другої черги сонячної електростанції в селі Охотнікове.

One Comment

  1. После прекращения выплаты Киотских денег, продолжает ли работать Зеленый тариф? Если да то это “преступление”, т.к. мы из бюджета оплачиваем солнечную э/э в 20…40 раз дороже, чем за 1кВтЧ “атомной” э/э. «Activ Solar» получила право на продажу электроэнергии по «зеленому тарифу» по цене 5 грн. 5 коп/кВт. Наши АЭС продают по 6…16 коп за кВт. Наш Зеленый тариф самый высокий в мире 5/1 – в Европе 2/1…1,5/1. Лицензия монопольно выдается за $20000 в то время как в других странах – даром и при этом возвращают половину стоимости системы (Кипр, например). Уже потрачено из бюджета(!!!) 2,5 Млрд ГРН. Зачем в нищей стране строить ЭТО, когда у нас в ИЗБЫТКЕ самая дешевая “атомная” э/э. и заменить хотя бы 1-3% солнечной технически невозможно в ближайщее время в Украине?! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *