У Республіці Вануату (тихоокеанській державі в Меланезії) забороняють використання пластикових пакетів. Винятком є лише біорозкладний пластик. Основна мета такого рішення – захист життя в океані.
З 31 січня у Вануату набуло чинності рішення щодо заборони використання одноразового пластику. У такий спосіб уряд намагається контролювати зростаючу проблему пластикових відходів. Також в уряді запевняють, що заборона буде лише одним зі складників політики в галузі охорони океану.
Тоні Тейві, голова відділу в справах моря та океану в міністерстві закордонних справ Вануату, коментує: «Ми всі погодилися після національного обговорення, що океан Вануату повинен бути чистим для майбутніх поколінь. Особливо чистим від пластику».
Активну діяльність також проводить Екологічне наукове товариство Вануату (Vanuatu Environmental Science Society). Представники організації займаються науковими дослідженнями, охороною навколишнього середовища та поширенням принципів сталого розвитку. В організації прагнуть надихнути все населення країни ставати більш обізнаними з їх природним оточенням та глибше розуміти, як природа допомагає людині.
Крістіна Шоу, генеральний директор та засновник товариства, заявила, що після проведеного «перепису сміття» було з’ясовано, скільки відходів накопичується в столиці держави. Під час реалізації проєкту було виявлено, що велику частку у відходах складає пінополістирол (пінопласт), який також тепер заборонений урядом.
В уряді планують також заборонити й інші пластикові вироби (пластиковий посуд, побутову тару, тощо), а для інших, наприклад пластикових пляшок, підвищити рівень відповідальності виробника. Діалог щодо поводження з іншими видами пластикових відходів ще продовжується. Відбувається пошук рішення, яке дозволить зберігати океан та життя в ньому.
Нагадаємо, що для того, аби вкотре звернути увагу на проблему забруднення океану, співробітники британського рекламного агентства AMV BBDO спільно з гумористичним виданням LADbible організували рух за визнання величезної купи сміття в Тихому океані повноцінною державою.
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…