Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

У Республіці Вануату (тихоокеанській державі в Меланезії) забороняють використання пластикових пакетів. Винятком є лише біорозкладний пластик. Основна мета такого рішення – захист життя в океані.

З 31 січня у Вануату набуло чинності рішення щодо заборони використання одноразового пластику. У такий спосіб уряд намагається контролювати зростаючу проблему пластикових відходів. Також в уряді запевняють, що заборона буде лише одним зі складників політики в галузі охорони океану.

Тоні Тейві, голова відділу в справах моря та океану в міністерстві закордонних справ Вануату, коментує: «Ми всі погодилися після національного обговорення, що океан Вануату повинен бути чистим для майбутніх поколінь. Особливо чистим від пластику».

Представники товариства VESS. Фото: abc.net.au

Активну діяльність також проводить Екологічне наукове товариство Вануату (Vanuatu Environmental Science Society). Представники організації займаються науковими дослідженнями, охороною навколишнього середовища та поширенням принципів сталого розвитку. В організації прагнуть надихнути все населення країни ставати більш обізнаними з їх природним оточенням та глибше розуміти, як природа допомагає людині.

Крістіна Шоу, генеральний директор та засновник товариства, заявила, що після проведеного «перепису сміття» було з’ясовано, скільки відходів накопичується в столиці держави. Під час реалізації проєкту було виявлено, що велику частку у відходах складає пінополістирол (пінопласт), який також тепер заборонений урядом.

В уряді планують також заборонити й інші пластикові вироби (пластиковий посуд, побутову тару, тощо), а для інших, наприклад пластикових пляшок, підвищити рівень відповідальності виробника. Діалог щодо поводження з іншими видами пластикових відходів ще продовжується. Відбувається пошук рішення, яке дозволить зберігати океан та життя в ньому.

Нагадаємо, що для того, аби вкотре звернути увагу на проблему забруднення океану, співробітники британського рекламного агентства AMV BBDO спільно з гумористичним виданням LADbible організували рух за визнання величезної купи сміття в Тихому океані повноцінною державою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *