Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Фото euractiv.com

Європейський суд заявив, що Польща може бути оштрафована на 100 000 євро на день, якщо у країні продовжиться великомасштабна вирубка лісу у Біловезькій Пущі. Національний парк «Біловезька пуща» включений у Список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Парк розташовується на кордоні між Польщею і Білоруссю та є домівкою для європейських зубрів та рідкісних птахів.

Нещодавно польський уряд потроїв квоти на вирубку, незважаючи на протести екологічних груп та критику з боку Європейського Союзу. Таке рішення Польщі порушує європейські правила захисту дикої природи.

20 листопада Європейський суд підтвердив свою попередню позицію: Польща повинна негайно припинити ведення лісозаготівель, поки не буде прийнято остаточне рішення у справі.

У Польщі ж повідомили, що наразі рубка необхідна. Адже вирубуються лише дерева, пошкоджені комахами. До того ж, вирубки, на думку уряду, здійснюються і для безпеки людей, які збирають у лісі гриби.

У Європейському суді заявили, що у Польщі є ще 15 днів, аби довести дотримання заборони на ведення лісозаготівель. Лісозаготівлі дозволяються лише в деяких окремих випадках, коли це дійсно пов’язано з безпекою громадян.

Вважається, що ключовим лобістом ведення лісозаготівель є міністр охорони навколишнього середовища Польщі Ян Шишко.

Даріуш Гатковскі, фахівець із біологічного різноманіття у Польському відділення Фонду дикої природи, сказав: «Рішення Суду є сигналом для польського Міністерства навколишнього середовища про недопустимість неповаги до закону».

За судовим рішенням, якщо буде виявлено порушення, Польща буде змушена заплатити штраф у розмірі 100 000 євро на день.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *