Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

25 серпня на засіданні Комітету економічних реформ при Президенті України були представлені 10 пріоритетних національних проєктів. У вступному слові Глава держави нагадав, що на попередньому засіданні було затверджено Програму економічних реформ, яка окреслює стратегію перетворень у країні. «Ми затвердили плани-графіки реалізації реформ, що передбачають створення нової законодавчої бази, нормативних актів, необхідних для реформування економіки країни», – сказав В. Янукович. Сьогодні, переконаний Президент, потрібно сконцентруватися на реалізації проєктів, що можуть якісно змінити обличчя України, відкриють для неї нову перспективу, матимуть вирішальне значення для економічної безпеки та гуманітарного розвитку. «Ці проєкти отримають статус національних, і кожен буде доведений до успішного завершення», – підкреслив Віктор Янукович.

Серед проєктів в енергетичній галузі відзначено проєкти із будівництва сонячних та вітрових електростанцій в Криму та Запорізькій області. Також до національних проєктів віднесено проєкти “Чисте місто”, який передбачає модернізацію звалищ та будівництво сміттєпереробних комплексів, а також проєкт “Якісна вода”, ціллю якого є забезпечення громадян чистою питною водою.

Майже всі національні проєкти орієнтовані на залучення приватних інвесторів, а роль держави полягатиме в створенні сприятливих умов для ведення бізнесу та залучення інвестицій, наданні державних гарантій, а також фінансуванні розробки попередніх техніко-економічних обгрунтувань.

Віктор Янукович наголосив, що під час реалізації національних проєктів мають бути продемонстровані кращі практичні результати роботи з внутрішніми та зовнішніми інвесторами. «Очікую практичної демонстрації того, що працювати інвестору в Україні стало простіше, що держава вкладає реальний зміст у слово «партнер» для інвестора», – підкреслив Президент. «Взаємодія з міжнародними організаціями, іноземними інвесторами, донорами, приватними партнерами – це буде наша постійна робота», – сказав В.Янукович. Відтак необхідні організаційні зміни будуть зроблені як у рамках Комітету з економічних реформ, так і в рамках роботи Уряду.

За інформацією видання “Коммерсант”, найбільш затратним є проєкт із розвитку відновної енеогетики під назвою  “Енергія природи”: для будівництва вітрових електростанцій потужністю 2000 МВт необхідно буде залучити близько 3 мільярдів євро. Проєкт має окупитися через 7 років при виробництві 26,8 мільярдів КВт-год в рік. Вартість реалізації проєкту “Якісна вода” оцінюється в розмірі 3,7 млрд. грн., а вартість проєкту “Чисте місто” – 4,83 млрд. грн.

Більшість із оголошених проєктів не є новими і анонсувалися колишніми урядами країни, однак так і не перейшли на стадію практичної реалізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *