Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вносить на розгляд Кабінету Міністрів України законопроєкт про обов’язкове додавання виробниками бензину біоетанолу до складу палива, починаючи вже з наступного року.

Як повідомив Юрій Бойко, слова якого цитує Прес-служба Міненерговугілля,  законопроєктом передбачено, що вміст біоетанолу в бензинах повинен становити 5% починаючи з 2013 року та 7% – з 2014 року. «Ми вносимо законопроєкт, сподіваюся, він буде прийнятий Урядом, про те, що з наступного року в будь-якому бензині 5% повинно бути біоетанолу, а з 2014 року – 7%», – пояснив Міністр.

Також Юрій Бойко зазначив, що при розробці законопроєкту враховувався досвід європейських країн та пропозиції учасників ринку нафтопродуктів. На думку Міністра, додавання біоетанолу дозволить Україні зменшити обсяги закупівлі нафти та підтримати національного сільгоспвиробника.

Схожі норми вже обговорювалися раніше, однак не були підтримані в парламенті.

В Україні на сьогодні ряд державних спиртових заводів налагоджують виробництво біоетанолу. Крім того, біоетанол виробляється ТОВ «БіоХім Груп» в Донецькій області та «Будильським експериментальним спиртзаводом». За даними НТЦ “Психея”, за результатами 2011 року в Україні було вироблено близько 30 тисяч тонн біоетанолу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *