Categories: Держава

Україну тимчасово позбавили торгівлі викидами

Незважаючи на переконання українських чиновників в значному прогресі щодо покращення національної системи обліку викидів парникових газів, сьогодні Комітет з нагляду за дотриманням вимог Кіотського протоколу прийняв остаточне рішення щодо невідповідності України вимогам Кіотського протоколу.

Голова засідання Комітету з нагляду за дотриманням вимог Кіотського протоколу озвучила остаточне рішення щодо невідповідності України вимогам Кіотського протоколу

Таким чином, остаточно підтверджене попереднє рішення комітету, прийняте наприкінці серпня, відповідно до якого національна система обліку викидів парникових газів України не змогла забезпечити достатньо прозору, повну та точну підготовку національного кадастру викидів парникових газів, як того вимагають керівництва ООН. За висновками експертів ООН, Україна не надала достатніх аргументів для перегляду попереднього рішення. Подана під час вчорашнього засідання інформація не містила, за словами представників  Комітету з нагляду за дотриманням вимог Кіотського протоколу, нових аргументів щодо вирішення проблемних питань функціонування національної системи обліку викидів парникових газів.

Як наслідок, Україна тимчасово втратила право здійснювати міжурядову торгівлю квотами, а підприємства, які реалізують проєкти спільного впровадження за національною процедурою – право на переказ покупцям утворених одиниць скорочень викидів. Проєкти можуть реалізовуватися та генерувати скорочення і надалі, але переказ можна буде здійснювати лише після припинення санкцій.

Також Україна може розпоряджатися коштами, одержаними в результаті продажу одиниць встановленої кількості Японії та Іспанії в 2009-2010 роках. Нагадаємо, що було передано в японський та іспанський реєстри 47 мільйонів одиниць встановленої кількості, а загальна сума одержаних коштів становить близько 470 мільйонів Євро. Разом з тим, у 2010 році за Державною програмою 6351020 «Державна підтримка заходів, спрямованих на зменшення обсягів викидів парникових газів та на розвиток міжнародного співробітництва з питань зміни клімату» здійснено касових видатків на суму лише 118 909 640,10 грн. Станом на червень 2011 року було схвалено 871 проєкт цільових екологічних (зелених) інвестицій у 16 регіонах України загальною вартістю 1,93 мільярди гривень. З них 830 проєктів по теплосанації об’єктів соціальної сфери (утеплення фасадів та дахів, заміна вікон та дверей), 40 проєктів по заміні котлів з переходом на альтернативні види палива (переважно в закладах освіти та охорони здоров’я) та 1 проєкт по будівництву очисних споруд по очищенню шахтних вод шахти ім. П.Л. Войкова, у м. Свердловськ Луганської області. Пізніше повідомлялося також про схвалення проєкту модернізації київського метрополітену та проєкту реконструкції системи теплопостачання міста Дзержинська.

Так само, українські підприємства, які реалізують проєкти спільного впровадження за міжнародною процедурою, матимуть й надалі можливість переказувати утворені та підтверджені одиниці скорочення викидів та отримувати додаткові інвестицій для власного розвитку.

Припинення санкцій проти України очікується впродовж наступних 4-5 місяців.

Зелена Хвиля

Екологічні новини від Зеленої Хвилі

Recent Posts

Україна – доступна в i-Tree Canopy

Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…

02.11.2024

Молодь освоює i-Tree Eco!

11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…

16.10.2024

Ширимо знання про i-Tree Eco!

Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…

16.10.2024

Ділимося результатами короткого опитування щодо важливості міських зелених зон для українців в умовах війни.

Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…

02.08.2024

Роль зелених насаджень в післявоєнному відновленні громад України: опитування

    Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…

16.04.2024

Другий Всесвітній Лісовий форум: ділимося досягненнями зі світом!

У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…

27.03.2024