Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Президент України наклав вето на закони про оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку, прийняті на початку жовтня Верховною Радою. Формально це означає скасування голосування про їх прийняття в цілому та повернення законів на повторний розгляд до парламенту для врахування його пропозицій.

Пропозиції Президента щодо обох законопроєктів зводяться до простого – доопрацювати обидва закони. Але ці пропозиції мають особливість, адже, Президент ні не пропонує відхилити законопроєкт, ні не пропонує конкретних змін до статей, як це зазвичай відбувається. Якщо Парламент погодиться з пропозицією Президента, закони будуть повернені до комітету з екологічної політики, доопрацьовані та винесені на повторний розгляд. Подолати ж вето Президента Парламент навряд чи спроможеться (для цього потрібно 2/3 голосів від конституційного складу ВРУ, тобто щонайменше 300 голосів).

Складність доопрацювання полягає у тому, що ряд зауважень Президента носять системний характер. Так, до обидвох законів Президент має претензії щодо якості нормотворчої техніки, що призводить до браку визначеності, ясності та однозначності норм. У свою чергу це, порушує принцип юридичної визначеності як важливого елементу верховенства права. З цим важко не погодитись і наші експерти неодноразово звертали на це увагу.

Необхідність доопрацювання обох законів є очевидною. З політичної та практичної точки зору питання стояло так – доопрацювати зараз чи чекати (втратити) кілька років, поки усі недоліки стануть очевидними на практиці (чи її відсутності). Президент обрав перше.

Матеріал підготовлено експертами ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” в рамках періодичного інформаційно-аналітичного огляду “Екологічна політика та право” та рубрики “Екологічні акценти”, в якій  публікуються коментарі про актуальні питання екологічної політики та права України.

Підписатися на розсилку інформаційно-аналітичного огляду “Екологічна політика та право” можна за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *