Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Як повідомляє прес-служба Мінприроди, із території Горлівського хімічного заводу (Донецька обл.) вивезли останню партію мононітрохлорбензолу. Подія відбулась за участю Міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського, представників Донецької обласної державної адміністрації та Горлівської міської ради.

Із території Горлівського хімзаводу вивезли небезпечні хімічні відходи
Із території Горлівського хімзаводу вивезли небезпечні хімічні відходи

«22 роки накопичувалась ця надзвичайно небезпечна речовина, а ще 17 років ніяк не могли взятись за розв’язання цієї проблеми. І лише після доручення Президента у цьому році вдалось знайти підприємства в Європі, котрі мають відповідні технології і повністю вивезти мононітрохлорбензол на утилізацію», – зазначив Міністр Микола Злочевський.

ДП «Горлівський хімічний завод» було єдиним підприємством в Україні, яке виробляло високоякісну вибухову речовину для спорядження боєприпасів та мононітрохлорбензол. Напружена ситуація, що склалася на підприємстві, пов’язана з накопиченням на проммайданчику з 1972 по 1994 роки 2 тис. 350 тонн високотоксичних відходів, які зберігались у металевих бочках та ємностях у незадовільному стані.

Проблема утилізації мононітрохлорбензолу не вирішувалась аж до 2011 року.

У цьому році Міністерство екології та природних ресурсів виділило резервні кошти у сумі 60 млн. гривень із Державного фонду охорони навколишнього природного середовища на перевезення та утилізацію небезпечних відходів мононітрохлорбензолу державного підприємства «Горлівський хімічний завод». У результаті запланованих робіт 2 тис. 350 тонн небезпечних токсичних відходів вивезено на знешкодження за межі України.

Із території Горлівського хімзаводу вивезли небезпечні хімічні відходи
Із території Горлівського хімзаводу вивезли небезпечні хімічні відходи. Фото з сайту Міністерства екології та природних ресурсів

Це перший випадок, коли на карті екологічних проблем України червона мітка була змінена на зелену. Цей факт підкреслює, що екологічні проблеми можна і вкрай необхідно вирішувати. Зелена Хвиля має великі надії, що колись наша карта екологічних проблем буде вкрита лише зеленими мітками.

Тим не  менш, ми закликаємо читачів доповнювати карту та повідомляти про екологічні проблеми, які, на Вашу думку, мають бути там позначені. Пишіть нам на web [at] ecoclubua.com. Бажано надавати якомога ширшу інформацію про проблему із посиланнями на публікації чи відеосюжети про неї.

Довідка

Мононітрохлорбензол – речовина першого класу небезпеки,яку ще називають «кров’яною отрутою», порушує функціонування усіх органів людини. До людського організму потрапляє через органи дихання та через поверхню шкіри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *