Що думають українці про вплив військових дій на природне довкілля України? Які саме компоненти екосистем страждають найбільше? Чи питання впливу війни на довкілля є актуальним, та куди звертатися з інформацію про екологічні злочини?
Радимо до ознайомлення результати дослідження, що було проведене агенцією «Info Sapiens» у травні 2022 року на замовлення ГО УЕК “Зелена Хвиля”: “Екологічні наслідки військових дій для природних екосистем”
Онлайн-опитування проводилося в містах України з населенням 50 000 жителів та більше, включаючи територію України, що знаходиться під тимчасовою окупацією або в зоні активних бойових дій.
У топ-3 компонентів екосистем, які є найбільш вразливими під час воєнних дій з точки зору респондентів, потрапили: водні об’єкти, грунти та тваринний світ. Інформацію щодо впливу війни на довкілля українці найчастіше зустрічають в засобах масової інформації. Найпоширеніші матеріали, які висвітлюються у ЗМІ: забруднення водних ресурсів, загроза загибелі Азовського моря, знищення та вигорання лісів, заповідників, фауни.
Чи знають українці як повідомити про екологічні злочини проти довкілля?
Лише кожен п’ятий (19%) обізнаний щодо можливості повідомлення про екологічні злочини у разі, якщо вони стали свідком такого факту. Найменша частка обізнаних серед жителів Сходу (9%).
Серед тих, хто обізнаний про можливості повідомлення про екологічні злочини, більшість знають про можливість повідомлення:
Результати вражають! В цілому близько 60% опитаних згодні і 28% не згодні з твердженням про персональну відповідальність за усунення наслідків негативного впливу на природне довкілля після завершення військових дій у місцевості проживання.
16% українців докладають особистих зусиль і 51% активно шукають можливості долучитися до допомоги у справі виявлення та ліквідації наслідків негативного впливу на природне довкілля України.
Діємо разом!
Про те, як виявити та зафіксувати екологічні злочини ми вже розповідали тут.
Що робити, щоб зменшити кількість побутових відходів під час війни читайте в нашій публікації.
Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU).
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…
У жовтні 2023 року у Вашингтоні відбувся Другий Всесвітній Лісовий форум. Понад 1200 учасників форуму…