Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Що думають українці про вплив військових дій на природне довкілля України? Які саме компоненти екосистем страждають найбільше? Чи питання впливу війни на довкілля є актуальним, та куди звертатися з інформацію про екологічні злочини?

Радимо до ознайомлення результати дослідження, що було  проведене агенцією «Info Sapiens» у травні 2022 року на замовлення ГО УЕК “Зелена Хвиля”:Екологічні наслідки військових дій для природних екосистем”

Наскрізне опитування 425 мешканців_ок різних міст України показали, що на думку майже всіх опитаних (98%), військові дії впливають на природне довкілля України.

Онлайн-опитування проводилося в містах України з населенням 50 000 жителів та більше, включаючи територію України, що знаходиться під тимчасовою окупацією або в зоні активних бойових дій. 

У топ-3 компонентів екосистем, які є найбільш вразливими під час воєнних дій з точки зору респондентів, потрапили: водні об’єкти, грунти та тваринний світ. Інформацію щодо впливу війни на довкілля українці найчастіше зустрічають в засобах масової інформації. Найпоширеніші матеріали, які висвітлюються у ЗМІ: забруднення водних ресурсів, загроза загибелі Азовського моря, знищення та вигорання лісів, заповідників, фауни.

Чи знають українці як повідомити про екологічні злочини проти довкілля?

Лише кожен п’ятий (19%) обізнаний щодо можливості повідомлення про екологічні злочини у разі, якщо вони стали свідком такого факту. Найменша частка обізнаних серед жителів Сходу (9%).

Серед тих, хто обізнаний про можливості повідомлення про екологічні злочини, більшість знають про можливість повідомлення:

  • місцевим органам влади (77%) та екологічним громадським організаціям (63%);
  • крім того, близько третини опитаних знають про можливість повідомлення на сайт Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • близько чверті опитаних -про відкриті дані супутникових знімків та додаток SaveEcoBot. 

Яка ж персональна відповідальність українців щодо усунення наслідків негативного впливу на природне довкілля після завершення військових дій?

Результати вражають! В цілому близько 60% опитаних згодні і 28% не згодні з твердженням про персональну відповідальність за усунення наслідків негативного впливу на природне довкілля після завершення військових дій у місцевості проживання. 

16% українців докладають особистих зусиль і 51% активно шукають можливості долучитися до допомоги у справі виявлення та ліквідації наслідків негативного впливу на природне довкілля України. 

Діємо разом!

Про те, як виявити та зафіксувати екологічні злочини ми вже розповідали тут.

Що робити, щоб зменшити кількість побутових відходів під час війни читайте в нашій публікації.

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Посольства Швеції в Україні в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *