Щороку в світі мільйони людей помирають від забруднення повітря, яке шкодить та прямим чином впливає на здоров’я людини.
Як слідкувати за забрудненням атмосферного повітря в Україні? Які джерела для цього існують і як вони працюють?
Роботу проведено Забарною Оленою – експерткою проєкту «Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA», магістром екології Université Paris-Saclay (Франція) за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США).
Дану інформаційну брошуру представлено в рамках проекту «i-Tree4UA» з метою висвітлення інформації щодо відкритих ресурсів моніторингу забруднення атмосферного повітря в Україні для пересічних громадян. Вона не є навчальним матеріалом та не має на меті популяризацію чи критику наведених в ній платформ моніторингу забруднення повітря. Нашим завданням було продемонструвати ресурси, на яких можна знайти дані по ключових показниках забруднення повітря (PM10, PM2.5, SO2, O3, CO, NO2) в Україні задля їх подальшого внесення у платформу «i-Tree Eco» та удосконалення якості кінцевих звітів. Інформація, подана у звіті, отримана з відкритого доступу на офіційних сайтах платформ моніторингу забруднення якості повітря в Україні. ГО “Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» не несе відповідальності за правдивість та точність даних, наданих на офіційних сайтах платформ моніторингу забруднення якості повітря.
В інформаційній брошурі наведено 5 основних критеріїв, за якими можна отримати інформацію про ресурс забруднення атмосферного повітря.
До них належать:
Окремо зазначається посилання на платформу. Такий вибір критеріїв було продиктовано мінімальною потребою у додаткових показниках, необхідних для інвентаризації дерев, та вимогами платформи «i-Tree Eco». Зведена таблиця, що представлена в кінці документу, не носить порівняльного характеру та створена задля спрощення пошуку доступних джерел моніторингу кінцевими бенефіціарами.
У звіті представлено шість джерел даних із моніторингу забруднення атмосферного повітря в Україні, які є безкоштовними та відкритими для користування:
Всі джерела даних із моніторингу забруднення атмосферного повітря проаналізовано за кількома критеріями: дата заснування; кількість постів; показники, що вимірюються; доступність даних.
Запрошуємо до прочитання та користування!
Проєкт здійснюється за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США)є
ГО УЕК "Зелена Хвиля" активно використовує інструменти i-tree, які є допоміжними у оцінці екосистемних послуг…
Ділимося чудовою новиною та ще одним корисним інструментом, щодо оцінки екосистемних послуг! Україна тепер -…
11 жовтня нашими фахівцями проведено зустрічі з учнями науково-дослідницької школи "Базис", а також зі студентами-магістрами…
Нещодавно координаторка проєкту i-Tree4UA Олена Козак завітала до Центр якості місцевого самоврядування . Громадська організація сприяє…
Декілька місяців тому ми запустили коротку гугл-форму у наших соцмережах, де хотіли з'ясувати, наскільки ж…
Запрошуємо долучитися до опитування! Ми хочемо глибше вивчити роль зелених насаджень в післявоєнному…