Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

Responsiball, платформа із соціальної відповідальності футбольних клубів, оприлюднила сьогодні перший в історії рейтинг із соціальної відповідальності футбольних ліг. Рейтинг представників футбольної прем’єр-ліги Європи виявив деякі несподівані результати, які загалом демонструють значний потенціал для розвитку в сфері соціальної відповідальності провідних європейських клубів, незалежно від заможності національної ліги, у якій вони грають.

Це може видатись несподіваним до певної міри, що англійська вища ліга очолила рейтинг. Цей феномен частково пояснюється давньою традицією залучення клубами ліги місцевих громад, а також зростанням суспільного очікування щодо відповідального управління та турботи про довкілля, особливо серед високоприбуткових клубів.

Проте, на цьому завершується кореляція між соціальною відповідальністю та прибутковістю п’яти провідних європейських ліг1. Наступні чотири позиції рейтингу соціальної відповідальності посіли ліги Польщі, Німеччини, Італії та Нідерландів. Продовжують рейтинг Шотландія, Україна, Росія, Бельгія та Греція. Іспанія опинилась на дев’ятій сходинці, а Франція – на чотирнадцятій. Далі йдуть ліги, які генерують значно менше доходів, такі як Уельс, Білорусь, Литва та Естонія.

Усі без винятку ліги набрали менше ніж 50 відсотків з можливих балів, що свідчить про значний потенціал для розвитку в сфері соціальної відповідальності. Серед трьох основних компонентів соціальної відповідальності, саме показник турботи про довкілля не піднімається вище 17 відсотків, що понижує рейтингову позиції ліг загалом. Показники відповідального управління та співпраці з громадою загалом є вищими та близькими за значенням у більшості ліг.

Українська вища ліга займає сьому позицію у рейтингу, поступившись Шотландській вищій лізі та на рівні із Російською прем’єр-лігою. За компонентами ліга посіла п’яте місце щодо відповідального управління, дев’яте щодо співпраці з громадою та сьоме щодо турботи про довкілля.

Усі графіки, що показують результати дослідження, можна знайти за посиланням http://www.responsiball.org/

Дані, що використовувались для складання даного рейтингу, будуть також використовуватись після запуску платформи Responsiball, щоб дати змогу клубам порівнювати свої показники з загальними даними інших клубів. Рейтинг публікується саме зараз, на початку футбольного сезону, щоб висвітлити сучасний стан соціальної відповідальності у провідних клубах Європи.

Місією Responsiball є сприяння клубам всіх рівнів у будь-якій країні реалізувати свій потенціал шляхом висвітлення їх діяльності та забезпеченням платформи, де можна поширювати кращі практики, налагоджувати співпрацю з іншими клубами, та порівнювати свої досягнення скориставшись індикаторами соціальної відповідальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *