Notice: Undefined variable: page_title in /var/www/vhosts/ecoclubua.com/ecoclubua.com/public/wp-content/themes/ecoclubua/single.php on line 11

У Львові може з'явитися громадський прокат велосипедів
У Львові може з'явитися громадський прокат велосипедів

За інформацією Німецької Хвилі, у Львові планують встановити пункти громадського прокату велосипедів. Німецьке товариство з технічної співпраці (GTZ) подало на розгляд міськради свої рекомендації для Львова.

У липні місто прийняло концепцію розвитку велосипедного руху у Львові (читайте про її “виконання” – “У Львові теж з’явилася перша велодоріжка. Малювати її довелося самим велолюбителям“). Згідно з нею, всі новозбудовані до чемпіонату „Євро-2012” вулично-дорожні мережі мають облаштовуватися велодоріжками, у проєктах будівництва житлово-офісних приміщень слід передбачувати стоянки для велосипедів, а також розроблення системи пунктів прокату велосипедів. Допомогти місту з організацією системи громадського прокату велосипедів зголосилося GTZ. На розгляд мерії німецьке товариство запропонувало всі системи прокату велосипедів, які нині діють у європейських країнах, а це понад чотири сотні міст Європи, розповіла Deutsche Welle представник проєкту GTZ у Львові Світлана Назар.

З двох найбільш розповсюджених схем управління прокатом велосипедів: приватної та у співпраці з містом, німецькі фахівці радять місту запровадити приватну форму.

„Найдоцільніше було б створити систему громадського прокату велосипедів і передати її у приватні структури. Оскільки це розповсюджена практика в Україні з надання різних транспортних послуг”, – каже Світлана Назар.

Якщо місто підтвердить потребу у функціонуванні таких пунктів, GTZ готове буде переглянути всі аспекти, в тому числі і фінансові для організації пілотного проєкту з відкриття громадського прокату велосипедів, додала представниця товариства. Про деталі у GTZ ще не повідомляють, але запевнили, що пункти потрібні з урахуванням підготовки до „Євро-2012”, бо наявність велосипедної інфраструктури є ознакою сучасного міста. Згідно з останніми дослідженнями, понад 40 відсотків львів’ян готові пересісти на велосипеди за наявності відповідної інфраструктури. Утім, нині у Львові з інфраструктури є лише кілька велосипедних стоянок, і то в основному біля вищих навчальних закладів.

Автор: Галина Стадник
Редактор: Дмитро Каневський

Читайте також “Поважайте велосипедистів на дорозі. Поради водіям авто“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *